Wymiana wysłużonej instalacji grzewczej na jakieś nowsze technologicznie rozwiązanie, zawsze będzie nieść za sobą konkretne korzyści. Przede wszystkim, nowy system grzewczy będzie o wiele bardziej wydajny, niż wieloletnia, wysłużona już instalacja. Dodatkowo, warto podkreślić, iż wymieniając na przykład na ogrzewanie kanałowe, zyskamy także dodatkowe korzyści związane z samą technologią. Okazuje się bowiem, iż ogrzewanie kanałowe jest jednym z bardziej ciekawych rozwiązań, które możemy stosować w połączeniu z klasycznymi kotłami grzewczymi. Także z tymi węglowymi czy też pelletowymi oraz gazowymi. Jest to na pewno dla wielu potencjalnych inwestorów rozwiązaniem o wiele bardziej ciekawym niż rozwiązania dedykowane dla jednego tylko źródła ciepła.

Zalety i korzyści ogrzewania kanałowego.

Zdecydowanie najistotniejsze z punktu widzenia potencjalnego użytkownika jest tutaj to, iż ogrzewanie kanałowe przysparza nam całkiem sporych korzyści w stosunku do stosowanych wcześniej grzejników ściennych. Do najważniejszych zalet należy tutaj niewątpliwie zaliczyć następujące kwestie:

  • Estetyka – grzejniki kanałowe montowane są w podłogach, a więc nie blokują przestrzeni na ścianach, co w przypadku mniejszych pomieszczeń może odgrywać wręcz kluczowe znacznie.
  • Efektywność grzewcza – w wyniku zastosowania wewnętrznego wentylatora, grzejniki kanałowe nie tylko wymuszają obieg powietrza w pomieszczeniu, ale także utrzymują do na stabilnym poziomie. Wpływa to nie tylko na szybsze rozgrzewania pomieszczenia, ale także na sprawniejsze utrzymywanie odpowiedniej, zadanej przez użytkownika temperatury.
  • Wygoda eksploatacji – w zasadzie cały system jest sterowany zdalnie przez odpowiedni panel. Można nawet tak podłączyć wszystkie grzejniki, aby regulacja ich pracy odbywała się oddzielnie. Wymaga to większych nakładów, jednakże w zamian otrzymamy system inteligentnego ogrzewania, który o każde pomieszczenie zadba osobno.

Niewątpliwie są to konkretne zalety. Poza tym każdy producent ogrzewania kanałowego stara się wdrażać swoje własne, indywidualne rozwiązania, które pozwalają na jeszcze bardziej efektywne podnoszenie wydajności pracy całego systemu grzewczego.

Montaż grzejników kanałowych.

Kluczowe w tym przypadku będzie jednak to, czy w danym budynku będziemy mieć odpowiednie warunki montażowe dla grzejników kanałowych. Okazuje się, iż nie jest to kwestią tak oczywistą, jakby się mogło pozornie wydawać. Otóż każdy producent grzejników kanałowych ma swoją rozmiarówkę grzejników. Najmniejsze jakie możemy spotkać będą charakteryzować się głębokością 100mm, a więc musimy dysponować możliwością wycięcia kanałów o tej właśnie głębokości. W wieli starszych budynkach takich możliwości niestety nie będzie. W takim przypadku nie będziemy w stanie skorzystać z zalet jakie niesie za sobą zastosowanie ogrzewania kanałowego. W niektórych przypadkach, nawet przy cieńszych podłogach i stropach, będzie można przy dodatkowych nakładach zastosować odpowiednie rozwiązania, pozwalające na wdrożenie w budynku ogrzewania kanałowego. Najlepszym rozwiązaniem są jednakże budynki nowo budowane, bowiem tutaj, można już na etapie projektu przewidzieć system grzewczy i wymagania do jego montażu. Dzięki temu, z cała pewnością grzejniki kanałowe będą precyzyjnie pasować i sprawdzą się w jak największym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *