Zajęcia językowe dla dzieci znacznie zyskały na popularności w ostatnich latach. Jednak który z języków okaże się najlepszym wyborem dla naszej pociechy? Mimo upływu czasu na szczycie popularności utrzymuje się język angielski.

Nic dziwnego, to przecież właśnie w tym języku jesteśmy w stanie porozumieć się niemal na całym świecie. Jak wiadomo, naukę powinno się zacząć od najmłodszych lat. Dziś angielskiego powszechnie uczy się w szkołach, w przedszkolach, a nawet niektórych prywatnych żłobkach.

Rodzice jednak na tym nie poprzestają. Angielski dla dzieci oferuje coraz więcej niezależnych szkół językowych, jak Centrum Językowe MOVA z Krakowa (patrz: http://www.mova.pl/) oraz prywatnych korepetytorów, co pokazuje, że rynek w tym segmencie ma się doskonale.

Czy warto posłać swoje dziecko na dodatkowy kurs angielskiego? Często jest to dobre rozwiązanie, jeśli nasza pociecha ma problemy z przyswojeniem materiału przekazywanego przez nauczyciela w szkole lub chcemy by osiągnęło wyższy poziom. Zajęcia w klasie prowadzone są dla dużej grupy osób, a co za tym idzie, nauczyciel, mimo chęci, nie może poświęcić swojej uwagi każdemu uczniowi z osobna. Poziom nauczania angielskiego w szkołach też często pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Co innego angielski dla dzieci oferowany na zajęciach dodatkowych. Te niemal zawsze odbywają się w mniejszych, bardziej kameralnych grupach, dzięki czemu możemy być pewni, że prowadzący będzie mógł w większym stopniu skupić się na indywidualnych potrzebach każdego z podopiecznych. Bez wątpienia pomoże to w nadrobieniu braków w materiale, a często nawet do wyprzedzenia w wynikach rówieśników z klasy.

1 komentarz

  1. avatar

    Słyszałem, że skuteczna nauka nowych słówek w języku obcym powinna odbywać się poprzez jednoczesny udział kilku zmysłów: wzroku, słuchu i jakby dotyku, czyli pamięci motorycznej, tzn. nowe słówka trzeba przeczytać, usłyszeć z ust lektora (nagranie lub ustna wypowiedź native speakera) oraz zapisać, w tym zobaczyć przynajmniej jeden przykład zdania z jego użyciem.

    Wtedy powstają trwałe ślady pamięciowe i nauka jest efektywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *