Nie każdy stworzony jest do nudnej pracy za biurkiem w ogromnej korporacji i nie każdemu przynosi ona satysfakcję. Niektórzy chętniej szukają pracy np. w firmach transportowych, które wymagają jednak posiadania konkretnych umiejętności oraz kwalifikacji.

Jest kilka rodzajów szkoleń, które są szczególnie popularne, a ich ukończenie czyni bardziej atrakcyjnym na rynku pracy i sprawia, że pracodawcy chętniej zatrudniają kogoś, kto ma konkretne uprawnienia. Jest to pewien koszt, ale, wbrew pozorom, nie tak wysoki, ponieważ zazwyczaj jest to kwota niższa niż tysiąc złotych, w granicach około sześciuset czy siedmiuset złotych. Oczywiście trzeba być osobą pełnoletnią i czasem potrzebne jest także zaświadczenie od lekarza. Na szkoleniach uczestnicy zapoznają się z wiedzą praktyczną oraz teoretyczną i przepisami BHP.

Wszystkie kursy kończą się egzaminem przed specjalną komisją i jeśli zostanie on zdany, uczestnicy otrzymują konkretne zaświadczenia, często też tłumaczone na język niemiecki oraz angielski i honorowane w innych europejskich krajach. Jednym z nich jest kurs hds, który kończy się uzyskaniem uprawnień na operatora żurawi przeładunkowych. Po kursie uczestnicy zyskają wiedzę na temat jego obsługi, załadunku i rozładunku oraz innych ważnych spraw technicznych. Podwyższy to znacznie ich kwalifikacje i dzięki temu będą mogli znaleźć całkiem dobrą pracę w różnych firmach, związanych z szeroko pojętym transportem. Warto więc zdecydować się na takie szkolenie.

platforma5

Inny przyciągający wielu chętnych to kurs podesty ruchome, które są specjalnymi platformami roboczymi, a żeby ich używać należy posiadać uprawnienia operatora. Uczestnik zyskuje wiedzę na temat ich budowy, obsługi i wszystkich czynności jakie musi przy nich wykonywać operator podczas pracy. W zależności od szkolenia uprawnienia można uzyskać na podesty ruchome oraz na podesty ruchome przejezdne, bowiem takie dwie kategorie się wyróżnia.

platforma6

Na rynku pracy przydają się także kwalifikacje związane z uprawnieniami na wózki. Kurs wózki widłowe, podobnie jak poprzednie, kładzie naciska zarówno na teorię, jak i praktykę. Po szkoleniu można zostać operatorem różnych wózków np. gazowych albo elektrycznych, a także uzyskać dodatkowo uprawnienia do wymiany gazowych butli, w zależności od szkolenia. Zaświadczenia wydawane po zdaniu egzaminu są zazwyczaj wydawane bezterminowo. Znacznie ułatwiają znalezienie pracy w kraju oraz za granicą. Warto więc w siebie inwestować, ponieważ czas włożony w naukę oraz pieniądze szybko się zwrócą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *