Przy wyborze armatury do naszego domu w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad aspektami technicznymi. Baterie stojące czy ścienne, kurki czy mieszacz wody… a może perlator? Takie wybory są trudne, ale w dzisiejszych czasach to nie koniec decyzji, które należy podjąć. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie znajdziemy setki modeli o różnych cechach stylistycznych. Nowoczesne, klasyczne czy specjalnie projektowane… a może retro?

Od momentu pojawienia się na rynku, baterie w stylu retro zyskały sobie taką sympatię, że dziś producenci tworzą całe ich kolekcje grupując w przedziały czasowe, do których  bezpośrednio nawiązują. Konsumenci wybierają np. pomiędzy podkreślającym ciepło i przytulność wnętrza stylem old fashion, pięknymi kształtami i wysublimowanymi detalami stylu lat 20. czy też swojskim i pełnym prostoty stylem rustykalnym. Umywalki retro wzbogacone o baterie miedziane mogą zarówno podkreślić styl wnętrza odnoszącego się do trendów dawnych czasów, jak i towarzyszyć nowoczesnemu wystrojowi akcentując jego oryginalność.

Baterie w stylu retro wykonuje się z najczęściej wykorzystywanego do produkcji armatury łazienkowej i kuchennej stopu. Mosiądz jest nie tylko wyjątkowo odporny na wysoką temperaturę i korozję, ale także jego naturalny złotawy kolor niezwykle pasuje do klimatu retro. W zależności od pożądanego efektu powierzchnia baterii może być bardziej złota lub srebrna, a także szczotkowana, zmatowiona lub nabłyszczona. Zestaw chromowany również zachowuje niepowtarzalny charakter nawiązujący do przeszłości. Sprawa montażu pozostaje jednak jak najbardziej współczesna. Baterie w stylu retro, jak wszystkie inne dostępne w sklepach, występują w wielu różnych rodzajach spełniających nieco odmienne funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *