Wielu deweloperów oraz firm budowlanych oferuje budowę, bądź gotowy dom. Jeśli już podjęliśmy decyzję o posiadaniu domu, warto zastanowić się czy chcemy budować go od podstaw, czy też wolimy gotowy- już wybudowany. Domy w Krakowie rosną jak grzyby po deszczu, są w różnym stylu i rzecz jasna w różnych dzielnicach.

Jeśli zdecydujemy się na budowę domu, to może warto przeanalizować budowę domu pasywnego, a na dodatek energooszczędnego, który powstaje szybko ( bo nawet już w przeciągu trzech miesięcy). Warto więc rozeznać się co proponują deweloperzy i co kryją ich oferty. Plusem jest to, że domy takie są niezwykle tanie oraz nowoczesne. A co oznacza nowoczesność w dzisiejszych czasach? Nowoczesność równa się ekologia.

Skoro ostatnio zagościła u nas moda na ekologię, to warto zatroszczyć się o nią w naszym najbliższym otoczeniu i postawić np. na dom pasywny. Coraz więcej firm w Krakowie, podejmie się tego wyzwania. Dom pasywny jest wysoce energooszczędny, wyposażony w solary, ale także pompy ciepła. Domy pasywne są dużo lepsze pod względem jakości od zabudowy standardowej. Dodatkowo domy pasywne są tak przemyślane, aby generować niewielkie koszty ogrzewania budynku.

Obok domu pasywnego, przyjazny ekologii jest również dom z drewna. Budowa takiego domu jest równie szybka jak pasywnego. Jego zaletą jest naturalny mikroklimat, który wytwarza się dzięki ścianom z drewna, co za tym idzie, powietrze jest bogate w tlen, a my zdrowsi. My oszczędzamy, z racji tego, że budulec jest tańszy, a dodatkowo odpadają koszty zaaranżowania wnętrz, gdyż od razu mamy gotowe, drewniane „ściany”, dzięki którym łatwo zmieniać plany. Patrząc dalej, nie niszczymy środowiska naturalnego, a na miejsce drzew wykorzystanych do budowy naszego domu, zawsze dokonuje się sadzenia nowych.

Domy Kraków oferuje w bardzo dużych ilościach, jednak tych ekologicznych, wciąż zbyt mało. Warto przemyśleć i przekalkulować ten typ zabudowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *