Kredyt zaciągnięty u dewelopera

Kredyt zaciągnięty u dewelopera

Mało kto zdaje sobie sprawę, że istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego prosto od dewelopera. Analizując wady i zalety takiego rozwiązania finansowego można stwierdzić czy jest ono opłacalne czy jednak nie i lepiej samemu przejść się do banku. Zatem jak wypada kredyt hipoteczny od dewelopera na tle kredytu hipotecznego w banku? Najlepiej przekonać się samemu.

Ogromnym plusem korzystania z możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego bezpośrednio u dewelopera jest, jak można się spodziewać, mniejsza ilość formalności, czyli krótszy czas oczekiwania na przyznanie takiego kredytu. Jest to możliwe dzięki współpracy dewelopera z bankiem. Dokumenty dotyczące wybranej inwestycji są już w banku i klient nie musi ich już kompletować, a doradcy finansowi w tym banku nie muszą ich po raz kolejny analizować. Niestety dany deweloper współpracuje z wybranymi przez siebie bankami obecnymi na naszym rynku, co ogranicza znacznie wybór banku.

Obecnie na każdym kroku widać konkurencję między firmami, deweloperzy wychodząc naprzeciw klientom oferują im na przykład zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Deweloper ma z tego tytułu niewielkie koszty, a efektywnie promuje w ten sposób swoją firmę. Jeśli zatem jesteśmy zainteresowani kupnem nieruchomości i chcielibyśmy zaciągnąć kredyt hipoteczny u dewelopera, łatwo możemy sprawdzić w sieci, czy interesujący nas deweloper oferuje taką opcję klientom.

Minusem jest to, że deweloper zazwyczaj posiada umowę ze swoim bankiem i niekoniecznie otrzymamy tam najlepszą ofertę kredytu hipotecznego. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc przejrzenie wszystkich dostępnych ofert kredytów na przykład w instytucji open finance Białystok czy Wrocław, to akurat mało istotne, bo placówki open finance spotkać można w każdym mieście naszego kraju. Jeśli okaże się, że przedstawiona nam oferta kredytu przez dewelopera jest na podobnych warunkach, to warto z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top