Kraków stanowi niezwykle atrakcyjne miejsce, jeśli chodzi o życie codzienne. Drugie co do wielkości miasto w Polsce, świetnie rozwinięte zarówno gospodarczo, jak i kulturalnie ma wiele do zaoferowania. Szereg możliwości zatrudnienia oraz sposobów spędzania wolnego czasu pozwala prowadzić życie ciekawe i pełne aktywności, natomiast szerokie tereny podmiejskie gwarantują spokojne i komfortowe miejsce zamieszkania. Nic dziwnego, że główną grupą zainteresowaną zakupem nowych mieszkań w Krakowie są młode rodziny. Z tego też względu największą popularnością cieszą się mieszkania niewielkie, zlokalizowane na przedmieściach miasta i wyposażone w wiele udogodnień.

Współczesne budownictwo mieszkalne reprezentują przede wszystkim zamknięte osiedla łączące standardy architektoniczne na europejskim poziomie z funkcjonalnością sprzyjającą wygodzie mieszkańcom. Najczęściej pojawiającymi się udogodnieniami są stały nadzór video całego osiedla, bliskość terenów rekreacyjnych, zaopatrzenie w infrastrukturę dla dzieci, a także sprzyjający spacerom układ architektoniczny całości (oświetlone alejki i miejsca sprzyjające spotkaniom ze znajomymi na świeżym powietrzu). Ruch kołowy często kierowany jest całkowicie w przestrzeń podziemną, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców. Nowe osiedla w miarę upływu czasu wzbogacają się o punkty handlowo – usługowe zapewniające szybki dostęp do podstawowych towarów i usług. Nie brakuje także lokalnych restauracji, przedszkoli, a nawet centrów SPA. Ogromną zaletę umiejscowienia na peryferiach stanowi niedaleka odległość od ośrodków rekreacyjnych i terenów wypoczynkowych. Lokalizacja ta sprzyja weekendowym spotkaniom towarzyskim oraz przyczynia się do aktywnego spędzania wolnego czasu, co niewątpliwe służy zdrowiu.

Szczególnie innowacyjną cechą nowych mieszkań w Krakowie jest wyposażenie osiedli w rozwiązania wykorzystujące zasoby naturalne takie jak nawadnianie terenów zielonych przy użyciu wody deszczowej. Zainteresowanie komfortem życia często idzie tu w parze z dbałością o środowisko przyrodnicze, co wiąże się także z korzyściami finansowymi.

Nowe mieszkania Kraków oferuje w masowej liczbie – to drugi co do wielkości rynek mieszkaniowy w Polsce. Jak można się domyślić – ofert sprzedaży nieruchomości nie brakuje. Ich różnorodność jest imponująca. Zarówno pod względem lokalizacji, metrażu, jak i standardu wykończenia. Kto szuka, ten znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *