Nasze mieszkanie jest już nieco starodawne, farba na ścianach jest brudna, do tego stare meble zaczynają się rozpadać. Co zatem zrobić? Otóż należy wykonać remont naszego gniazdka. Ostatnio sam przerabiałem ten temat i bardzo dobrze się orientuje, więc dam Wam parę wskazówek odnośnie remontu mieszkania i wykończenia wnętrz.

Pracowała u mnie doskonała firma remontowa z Krakowa, na którą namiary podam Wam w dalszej części tego wpisu. Remont mieszkania trwał w moim przypadku ponad miesiąc. Wyrzuciłem wszystkie stare meble, zerwałem podłogi. Stare tynki zastąpiłem płytami. Mieszkałem wówczas oczywiście gdzie indziej. Mieszkanie zostało wyczyszczone właściwie do zera, aby zacząć wszystko od początku.

W dzisiejszych czasach, jak wszyscy wiemy wykończenia wnętrz do łatwych nie należą. Koszty pracy i materiałów są ogromne. Dotyczy to zwłaszcza remontu starych wnętrz, ponieważ zanim zaczniemy wykonywać nowe podłogi i tynki, musimy pozbyć się starych. Dotyczy to także mebli. Remont mieszkania jest dużo trudniejszy, niż wykończenia wnętrz mieszkania w stanie deweloperskim.

Co za tym idzie, jest również dużo droższy. Remont małej łazienki wyniósł mnie ponad dwadzieścia tysięcy złotych, meble kuchenne wraz z wyposażeniem ponad dwadzieścia pięć tysięcy. Nie wybierałem oczywiście materiałów luksusowych, ale były one wysokiej jakości. Jak wiadomo, musi przecież starczyć na lata. Ogólnie doradzając wam remont, przybliżę jego koszt. Otóż w moim przypadku w mieszkaniu siedemdziesięciometrowym, w Krakowie koszt wyniósł dokładnie 1700 złotych za metr. Ogólnie mówiąc, było warto.

Tak jak wspomniałem wyżej, zdradzę Wam, iż nad remontem mojego mieszkania w Krakowie pracowała firma remontowo budowlana REMSOL.com.pl i jestem z usług mocno zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *