Zastanawiasz się nad zamontowaniem w swoim domu oświetlenia LED? Jednak masz wątpliwości, czy takie oświetlenie będzie tańsze w użyciu, a równocześnie będzie wyglądało estetycznie? Przeczytaj poniższy wpis, a dowiesz się, czy warto w swoim domu zastosować oświetlenie LED.

Oszczędność pieniędzy

Oświetlenie LED obecnie można nabyć w bardzo przystępnej cenie, bardzo podobnej do tradycyjnego oświetlenia, przy czym w praktyce LED-y są o wiele bardziej energooszczędne, a także wykazują o wiele większą żywotność. Dla przykładu żarówka G9 jest w stanie pracować nawet 30 000 godzin, a tradycyjna żarówka wyłącznie 1 000 godzin. Oświetlenie typu LED można wymieniać o wiele rzadziej, co przynosi oszczędność finansową i czasową.

Ekologia i bezpieczeństwo

Oświetlenie ledowe jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem, a także dającym poczucie bezpieczeństwa. Ledy wymagają bardzo niewielkiego napięcia do pracy, dzięki czemu nie nagrzewają się do wysokich temperatur, przez co nie zachodzi ryzyko pożaru lub przegrzania instalacji. Żarówki ledowe zaczynają od razu świecić, dzięki czemu nie zużywają energii potrzebnej na rozgrzanie się, co z kolei ma miejsce w przypadku żarówek energooszczędnych.

Bogata kolorystyka, możliwość różnorodnej aranżacji

Ledy tak jak żadne inne oświetlenie nie daje tylu możliwości aranżacji. Konsument może wybierać spośród różnorodnej kolorystyce w tym głównej barwie białej ciepłej i zimnej, a także różnych wielkościach gwintowania na przykład małego (E14 LED). Ledy mogą posłużyć do oświetlenia sufitu, półek, a także kompozycji świetlnej stworzonej przez użytkownika, przy czym ich instalacja i montaż nie sprawiają większego problemu. Zastosowanie ledów w pomieszczeniu nadaje mu nowoczesnego charakteru.

Prozdrowotne ledy

Ledy są wolne od zawartości w nich rtęci, dzięki czemu nie są szkodliwe dla użytkownika. Ponadto możliwość wybrania różnorodnej kolorystyki sprawia, że ledy można wykorzystać do terapii światłem. I tak żółte światło działa na człowieka uspokajająco, a niebieskie z kolei wpływa pozytywnie na motywację człowieka i dodaje chęci do działania. Udowodniono naukowo również, że odpowiednie światło potrafi nawet przyspieszyć gojenie się ran. Zastosowanie ledów w zaciszu własnego domu może sprawić, że sami będziemy mogli poprawić swój nastrój bez konieczności wychodzenia z domu.

Oświetlenie LED pozwoli Ci nie tylko zadbać o własne pieniądze, ale również o zdrowie i dobre samopoczucie, a co najważniejsze, że przy tym wszystkim nie musisz rezygnować z estetyki pomieszczenia i jego dobrej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *