Każda transakcja kupna i sprzedaży na rynku nieruchomości powinna być prowadzona pod okiem agenta nieruchomości, który będzie tutaj miał za zadanie przede wszystkim czuwać nad bezpieczeństwem obydwu stron. Rzecz jasna można takie transakcje zawierać bez jego pośrednictwa, niemniej jednak jest to dość ryzykowne, szczególnie dla strony kupującej, która będzie tutaj wydawać bardzo duże pieniądze więc potrzebna jest odpowiednia gwarancja, iż pieniądze te będą dobrze spożytkowane. Po prostu kupujący musi mieć pewność iż pieniądze, które wydaje na dom czy też mieszkanie, czyli generalnie na nieruchomość, są wydawane bezpiecznie, zaś zakupiona nieruchomość jest w dobrym stanie technicznym, nie wymagającym żadnych dodatkowych prac remontowych.

Zakup domu na rynku wtórnym.

Podczas zawierania transakcji na rynku wtórnym, przy zakupie domu jednorodzinnego, powinniśmy pamiętać, iż agencja nieruchomości będzie w stanie poprawnie zadbać o obsługę całego przedsięwzięcia, a co najważniejsze, precyzyjnie określić koszt ewentualnych prac dodatkowych w domu. Jest to bardzo istotne, abyśmy mogli poznać wszystkie szczegóły transakcji przed jej zawarciem, bowiem niekiedy może się okazać, iż koszty ewentualnych remontów i zakres prowadzonych prac, czy też ich czasochłonność, sprawią iż zrezygnujemy z danego domu. Na chwilę obecna praktycznie wszystkie sprzedawane na rynku wtórnym domy w Rybniku są w dobrym stanie technicznym, nie wymagających dodatkowych nakładów, w celu doprowadzenia domu do stanu użyteczności. Bardzo często SA to domy świeżo wyremontowane, wobec czego zostaje nam tylko wprowadzić się mieszkać, a to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie podczas zakupu nieruchomości.

Kupno na własną rękę.

Jeśli zdecydujemy się na zakup nieruchomości na własną rękę, to jednak powinniśmy tutaj zapewnić sobie staranne sprawdzenie budynku i jego stanu technicznego, bowiem można zawsze trafić na nieuczciwych sprzedających którzy będą chcieli niektóry wady budynku po prostu przed nami ukryć. Trzeba będzie tutaj skorzystać z usług fachowców, czyli rzeczoznawców budowlanych, którzy potrafią dokładnie określi stan techniczny poszczególnych elementów budynku mieszkalnego. Jest to bardzo ważne, bowiem znając ewentualną wysokość kosztów związanych z remontem poszczególnych elementów budynku, będziemy mogli targować się z właścicielem o odliczenie tych kosztów od sumy sprzedaży, aby nie być w transakcji poszkodowanym.

Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług agencji pośrednictwa nieruchomości, która jest w tym aspekcie bardzo doświadczona oraz korzysta z usług bardzo dobrych rzeczoznawców budowlanych. Można nawet pokusić się o stwierdzenie iż zakup domu poprzez pośrednictwo nieruchomości będzie rozwiązaniem bardzo korzystnym, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, a co za tym idzie, warto brać pod to rozwiązanie pod uwagę, mimo iż z reguły będzie to kosztowniejsze, bowiem agencja zawsze przecież pobiera jeszcze od kwoty sprzedaży swoją prowizję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *