Jedną ze zdecydowanie najważniejszych kwestii w zakresie osiągania dobrego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych, jest utrzymanie wewnątrz pomieszczeń lakierni, odpowiedniego poziomu czystości atmosfery wewnętrznej. Musimy tutaj pamiętać, iż wszystkie lotne zanieczyszczenia, które przedostaną się do strefy nakładania warstw lakieru będą wywierać negatywny wpływ na jakość realizowanych prac, zarówno w kwestii ich estetyki, jak i w kwestii ich parametrów technicznych. Wobec tego, trzeba będzie tutaj zainwestować w dodatkowe rozwiązania, które będą w stanie zagwarantować nam możliwość osiągnięcia wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, maksymalnie wysoki poziom czystości atmosfery wewnętrznej.

Filtracja powietrza wewnątrz lakierni.

Oczywiście zakładamy iż instalacja wentylacji jest wyposażona w odpowiedniej jakości filtry, dzięki których zastosowaniu, zdecydowana większość zanieczyszczeń lotnych pochodzenia zewnętrznego, zostanie przechwycona. Niemniej jednak nawet to nie gwarantuje nam braku zanieczyszczeń wewnątrz, bowiem my sami oraz sprzęty znajdujące się wewnątrz warsztatu, będą wytwarzać stosunkowo sporo kurzu i zabrudzeń, których należy się skutecznie pozbyć. W tym celu możemy zastosować dodatkowo filtry podłogowe, naścienne i sufitowe, których zadaniem będzie skuteczne przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń oraz samej mgiełki lakierniczej. Pozwoli nam to na skuteczne oczyszczenie wnętrza pomieszczeń lakierniczych, a co za tym idzie, pozwoli także na podniesienie poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych. Wiąże się to co prawda z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, niemniej jednak wyższy poziom jakości realizowanych prac będzie gwarantować nam z drugiej strony lepszą renomę i wyższy poziom przychodów. Tak więc, jest to inwestycja uzasadniona ekonomicznie.

Zakup nowoczesnej kabiny lakierniczej.

Drugim rozwiązaniem, które pozwoli nam jeszcze bardziej podnieść jakość realizowanych prac lakierniczych, a jednocześnie pozbyć się praktycznie w 100% wszystkich zabrudzeń ze strefy roboczej, jest zakup kabiny lakierniczej. Jest to specjalne, dodatkowe pomieszczenie lakiernicze stawiane wewnątrz pomieszczeń warsztatowych, wyposażone we własny, niezależny system wentylacji z filtracją, dzięki czemu do środka nie przedostają się już zanieczyszczenia. Dba o to odpowiedni filtr do kabiny lakierniczej, którego zadaniem jest wychwycenie wszystkich zabrudzeń w powietrzu wtłaczanym do wnętrza, które ulega następnie kompresji w celu zasilenia pistoletów lakierniczych. Możemy więc tutaj przyjąć założenie, iż inwestycja w dodatkową kabinę lakierniczą będzie w tym przypadku rozwiązaniem gwarantującym nam najwyższe, możliwe do osiągnięcia parametry jakości realizowanych prac lakierniczych. Wobec tego też, warto tę inwestycje przemyśleć, bowiem może się ona okazać najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *