Unikanie przeziębienia nie jest wcale takie trudne jakby się to mogło pozornie wydawać. Co prawda większość z nas, bardzo dobrze wie, jak to robić, to jednak skutecznie o tym zapominamy. Wobec tego też, rok w rok, co najmniej raz jesteśmy przeziębieni, i to najczęściej na własne życzenie. A jest to dolegliwość niezbyt przyjemna, szczególnie ze względu na fakt, iż wiąże się z podwyższoną temperaturą, ogólnym osłabienie, katarem i podwyższoną drażliwością. Warto więc skupić się na tym, jak uniknąć przeziębienia, zamiast potem je leczyć i męczyć się z zatkanym nosem. Tym bardziej, iż jak już powiedzieliśmy sobie, nie jest to nic nadzwyczaj skomplikowanego.

Czy unikanie przeziębienia jest kłopotliwe?

Oczywiście nie jest to nic nadzwyczaj skomplikowanego. Przede wszystkim, warto sobie uświadomić, iż przeziębienie, jak sama nazwa wskazuje to efekt nieprawidłowego zabezpieczenia się przed zimnem. Jest to więc dolegliwość charakterystyczna dla okresu jesieni i zimy, kiedy na dworze panują najbardziej nieprzewidywalne warunki. Tutaj więc możemy skutecznie uniknąć przeziębienia jest zawsze będziemy dostosowywać nasz ubiór do aktualnych warunków pogodowych. Co ważne, nawet nasze pozorne odczucia, iż jest stosunkowo ciepło, nie zawsze będą dobre. Nawet wtedy więc, warto ubrać się nieco cieplej. Zdecydowanie lepiej jest zdjąć dodatkowa bluzę, czapkę czy szalik, niż w razie konieczności, nie mieć co na siebie włożyć.

Tak więc w okresie jesiennym i zimowym, zawsze nośmy ze sobą czapkę, nawet jeśli ostatecznie okaże się zbędna. Dzięki temu bowiem unikanie przeziębienia stanie się jeszcze prostsze. Po prostu w razie koniecznością będziemy mogli ją na siebie włożyć, zapewniają sobie tym samym wyższy poziom komfortu termicznego.

Dodatkowe metody przeciwdziałania

Poza kwestią prawidłowego ubioru i zachowania komfortu termicznego, warto także zwrócić uwagę na odporność naszego organizmu. Aby ją podnieść należy przede wszystkim dostarczyć do organizmu odpowiednich mikro i makroelementów. To także będzie stanowić solidna barierę przed wszelkimi bakteriami oraz przed samym przeziębieniem. Generalnie rzecz biorąc, bardzo skuteczne jest zapobieganie przeziębieniom naturalnymi metodami. W końcu dolegliwość ta jest znana ludzkości od niemalże zarania dziejów, toteż i wiedza na temat jej przeciwdziałaniu jest dość rozwinięta.

Podsumowanie

Jednym słowem unikanie przeziębienia nie jest żadną czarną magią. Aczkolwiek musimy zdać sobie sprawę, iż w dużej mierze jest to zależne od nas samych. Jeśli zapewnimy dostarczenie do organizmu niezbędnych składników (witaminy, zdrowa dieta, różnorodne posiłki), oraz zadbamy o komfort termiczny wychodząc na dwór, z całą pewnością zyskujemy o wiele większe szanse na uniknięcie przeziębienia. Warto o tym pamiętać, szczególnie w okresie kiedy warunki pogodowe do najlepszych nie należą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *