Kolagen – dla kogo?

Kolagen – dla kogo?

Jak wiemy kolagen jest ważny dla organizmu człowieka. Znajdziemy go w kościach, stawach, skórze a nawet oczach. Po 25 roku życia jego produkcja jednak zaczyna coraz bardziej spadać – tym samym zaczynają się jego niedobory i logicznie rzecz biorąc związane z nimi problemy. Popularne stały się  suplementy diety zawierające kolagen naturalny – mają one pomóc nam odbudować braki w organizmie. Kto powinien zażywać kolagen naturalny?

Jeśli zależy nam na młodej cerze przez długie lata – dobrym pomysłem są kremy z kolagenem. Skóra przez brak tego związku staje się mniej jędrna  i zaczynają się pojawiać zmarszczki. Dostarczając go możemy spowolnić proces jej starzenia się. Pozwala też zlikwidować rozstępy, które tak wiele kobiet martwią. Innym problemem spędzającym nastolatkom głownie sen z oczu jest trądzik. I tutaj również do pomocy mamy kolagen – nie jest to lek co prawda na te dolegliwość ale stosowany odpowiednio wcześniej nie dopuści do powstania stanów zapalnych oraz zwiększy gęstość skóry dzięki czemu trądzik nie pozostawi na niej zbyt dużych śladów.

Kolejny problem skórny – blizny czyli pozostałości po gojeniu się ran. W procesie tym kolagen jest bardzo ważny dlatego w medycynie nieraz używa się go do przyspieszenia gojenia. Jeśli mamy już zasklepione blizny, pomoże nam je zmiękczyć i zmniejszyć. W przypadku małych znamion może nawet doprowadzić do zniknięcia ich.

Włosy – tak niesamowicie ważne dla każdego kto dba  o swój wygląd. Myjemy  je i pielęgnujemy starannie. A że jednym ze składników ich budulca jest  kolagen, to i tutaj preparaty z nim mają zastosowanie. Gdy stają się cienkie i łamliwe, zacznijmy dbać o nie środkami z kolagenem. Na przykład zażywając kolagen w tabletkach.

Na koniec stawy czyli problem który dotknie prawie każdego prędzej czy później. Chrząstka stawowa zużywa się i zaczynają się dziwne dźwięki i bóle, z czasem coraz bardziej dokuczliwe. Spożywając doustnie suplementy z kolagenem pomagamy organizmowi odbudować stawy i kości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top