Często słyszy się podczas rozmów z klientami, że ich oczekiwania sprowadzają się mniej więcej do tego: „Poproszę na wczoraj i dlaczego tak drogo?”. Hmm… „na wczoraj” należy domyślić się, iż chodzi im o usługę ekspresowego tłumaczenia sporej ilości tekstu, np. onkologicznej dokumentacji medycznej na język angielski, na dziś lub na jutro rano. Gdy waży się życie lub zdrowie pacjenta, z pewnością możliwość zrealizowania takiej usługi jest odpowiedzią na pytanie z dramatu Williama Szekspira. Hamlet wypowiada w nim słynne słowa: „To be, or not to be, that is the question” („Być albo nie być, oto jest pytanie”).

Poszukiwany na cito tłumacz medyczny online

Profesjonalna agencja tłumaczeń, taka jak np. firma Best Text z Jaworzna, na Śląsku (podstrona internetowa serwisu dla tłumaczeń ekspresowych: https://besttext.pl/services/tlumaczenia-ekspresowe/), wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i stara się wręcz stanąć na głowie, by zrealizować obszerne tłumaczenia w jak najkrótszym czasie tak, by jednocześnie usługa nie ucierpiała na jakości. W języku medycznym takie bardzo pilne tłumaczenia z łaciny zaczerpnęły nazwę „na cito”. W obecnych czasach biuro tłumaczeń specjalistycznych przyjmuje większość zleceń bez wychodzenia klientów z domu, czyli przez Internet (po angielsku: online).  Odpowiedzialność spoczywająca na tłumaczu medycznym online w czasie wykonywania tłumaczeń ekspresowych jest ogromna i nie może on pozwolić sobie na błędy merytoryczne w kluczowych kwestiach dotyczących np. tłumaczenia historii choroby pacjenta, diagnozy czy epikryzy. Językowa poprawność i przejrzystość treści, a zatem czytelność tłumaczenia również powinny być atutem dobrego tłumacza tekstów specjalistycznych.

Przysięgłe tłumaczenia ekspresowe online

Jeśli chodzi o przysięgłe tłumaczenia ekspresowe online, są one przesyłane do klienta w formie skanów tłumaczeń poświadczonych za zgodność z oryginałem własnoręcznym podpisem oraz okrągłą pieczęcią tłumacza przysięgłego. Opcjonalnie też tego samego firma tłumaczeniowa może nadać wydrukowane przekłady pocztową przesyłką priorytetową bądź kurierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *