Dobry DJ na imprezę weselną.

Dobry DJ na imprezę weselną.

Odpowiednia oprawa muzyczna wesela to w przypadku naszej kultury podstawa. Wesele w naszym kraju trudno uznać za udane, jeśli nie jest zwieńczone solidną imprezą przy muzyce. Trzeba więc pamiętać, iż przy organizacji wszelkiego rodzaju imprezy weselnej, musimy jako jeden z ważniejszych aspektów organizacji, ustalić sobie zagwarantowanie dobrej oprawy muzycznej. Trzeba będzie tutaj dokonać wyboru, pomiędzy muzyka na żywo, zapewnianą przez zespoły weselne, a muzyką odtwarzaną z płyt, co gwarantować będzie nam DJ na wesela. Każda z tych opcji jest w pewnym sensie dobra jak również posiada swoje wady i zalety, którym warto się tutaj nieco bliżej przyjrzeć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Oprawa muzyczna zapewniana przez DJ-a

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, na którą trzeba będzie tutaj zwrócić uwagę jest to, iż DJ na wesele Bielsko będzie w ostatecznym rozrachunku zawsze o wiele bardziej korzystny cenowo. Usługi DJ-a weselnego będą o wiele tańsze, z racji tego, iż jest on jedną osobą. Warto jednak zwrócić tutaj uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii, które powinny pomóc nam w wyborze odpowiedniego DJ-a na wesele. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy posiada on umowę z ZAiKS-em, bowiem w przeciwnym przypadku, to my będziemy, jako organizatorzy obowiązani odprowadzić do ZAiKS odpowiednią opłatę na tantiemy dla twórców. Warto też sprawdzić czy dany DJ na wesele w Rybniku i Katowicach będzie w stanie skutecznie poprowadzić całą imprezę weselną. Musimy pamiętać, iż każdy z nich robi to zupełnie inaczej, a my musimy znaleźć takiego, który jednocześnie będzie dobrym wodzirejem. W końcu impreza weselna, to nie tylko tańce i jedzenie, ale także liczne, tradycyjne zabawy weselne, które uatrakcyjniają tylko imprezę. Jednym, słowem jest to rozwiązaniem przystępniejszym cenowo, aczkolwiek trzeba starannie wyselekcjonować odpowiedniego DJ-a, który zapewni prawidłowy poziom obsługi muzycznej wesela.

Oprawa muzyczna zapewniana przez zespół weselny.

Drugim rozwiązaniem w tym przypadku jest skorzystanie z usług zespołów weselnych. Tego typu kapel jest na rynku bardzo dużo, aczkolwiek niektóre z nich stoją na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Jest to z całą pewnością rozwiązaniem droższym niż DJ na wesele, niemniej jednak dla kogoś, kto lubi muzykę odgrywana na żywo, powinno być to rozwiązaniem idealnym. W kwestii kosztów i jakości, warto jeszcze wspomnieć, iż na rynku bezproblemowo znajdziemy zespoły weselne, które za swoje usługi inkasują około 1-2 tys. PLN za imprezę (czasami za jeden dzień), jak również zespoły, które za imprezę życzą sobie nawet 10-15 tys. PLN. Te drugie jednak to naprawdę zespoły z górnej półki, które posiadają w składzie bardzo dobrych muzyków, mają bardzo bogaty repertuar, a co najważniejsze, mają duże doświadczenie w prowadzeniu imprez weselnych. Jest to więc opcja nieco bardziej kosztowna, niemniej jednak w wielu przypadkach może się okazać, iż dla niektórych z nas będzie rozwiązaniem wręcz idealnym, toteż warto mieć tą kwestię na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top