Zestaw audio w domowym salonie to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające nam na słuchanie muzyki czy też oglądanie telewizji z o wiele lepszym wrażeniami słuchowymi. Niemniej jednak aby to osiągnąć trzeba będzie ponieść pewne koszty, które jednak z reguły nie będą wyższe, niż koszt zakupu nowoczesnego telewizora na który raczej mało kto będzie szczędził pieniędzy. W podstawowym sprzęcie audio powinny się znaleźć odpowiedniej jakości kolumny stereo, dobrej klasy wzmacniacz stereo, oraz odtwarzacz, w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest odtwarzacz All In One, który zapewnia nam wysoki poziom komfortu podczas odtwarzania dźwięku z różnorodnych źródeł.

Wzmacniacz stereo

wzmacniacz stereo pioneer a 30 k blackWzmacniacz stereo będzie tutaj sercem całego systemu, którego zadaniem będzie odpowiednie wzmocnienie sygnały podawanego przez odtwarzacz, i przesłaniu go do kolumn stereo. Jednym z lepszych rozwiązań do domowego systemu audio będzie tutaj niedrogi, bowiem kosztujący 1199 PLN wzmacniacz Pioneer A-30 K. Jest to wzmacniacz stereo w pełni tranzystorowy zbudowany w oparciu o wysokiej klasy komponenty. Posiada możliwość regulacji głośności oraz korekcji tonów wysokich i niskich. Moc wzmacniacza to 70 W na kanał przy oporności wyjściowej w zakresie 4-16 Ohm.

Kolumny stereo

kolumny stereo Jamo_c95 Dark AppleBez dobrych kolumn stereo nie uda nam się osiągnąć wysokiej klasy dźwięku w domowym salonie. Dlatego też, do przykładowego zestawu możemy użyć kolumn Jamo C95 o mocy 160 W i impedancji 6 Ohm. Są to stojące kolumny o wysokości 982 mm, idealnie nadające się do ustawienia na podłodze po obu stronach naszego stolika RTV, lub też nawet w narożnikach pomieszczeniach na ścianie na której będzie znajdywać się telewizor. Ich skuteczność wynosi 89 dB, czyli można powiedzieć, iż są to kolumny bardziej dobrej klasy, zapewniające wysoki poziom jakości osiąganego przez nas dźwięku.

Odtwarzacz All In One.

odtwarzacz all in one Pioneer_NC-50DAB_SOstatnim elementem naszego przykładoweg zestawu będzie odtwarzacz All In One Pioneer NC-50AB S, gwarantujący nam bardzo szerokie możliwości odtwarzania dźwięku. Pozwala na odtwarzanie płyt CD, posiada odtwarzacz sieciowy, radio cyfrowe i internetowe. Pozwala na bezpośredni streaming muzyki według najpopularniejszych standardów w tym zakresie. Jest wyposażony w audiofilski silnik DAC, technologię SABRE firmy ESS. Ma także wbudowany wzmacniacz dzięki czemu możemy pominąć zakup dodatkowego wzmacniacza, aczkolwiek dla niektórych systemów audio dodatkowy wzmacniacz będzie tutaj jak najbardziej wskazany. Koszt zakupu wynosi tutaj 2999, czyli jest to sprzęt dośc kosztowny, niemniej jednak na możliwości jakie nam oferuje, cena jest jak najbardziej adekwatna. Warto tutaj także nadmienić, iż odtwarzacze all in one obecnie stają się coraz bardziej popularne, właśnie przez wzgląd na swoje możliwości oraz wbudowany wzmacniacz stereo.

Podsumowanie.

Możemy tutaj więc przyjąć założenie, iż przy pominięciu dodatkowego, zewnętrznego wzmacniacza stereo, będziemy mogli zakupić cały sprzęt za nieco ponad 4 tys. PLN, co jest kwotą jak najbardziej do przełknięcia, jeśli dzięki temu uda nam się uzyskać wysokiej klasy jakość dźwięku w naszym domowym salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *