Co może nam zaoferować fotograf ślubny?

Co może nam zaoferować fotograf ślubny?

Jeśli jesteście na etapie szukania ślubnego fotografa, dobrze wiecie, że wybór nie jest łatwy, chociażby z tego względu, że u każdego do wyboru jest wiele pakietów. Przygotowania, ślub, wesele, sesja narzeczeńska, sesja poślubna… Na co się zdecydować? Najlepiej na wszystko, ale jeśli jednak chcecie wybrać tylko to, co najważniejsze, poczytajcie, na czym polegają poszczególne zdjęcia. To powinno pomóc Wam podjąć najlepszą decyzję.

Fotografia ślubna to również sesja narzeczeńska

Taka sesja jest najczęściej na końcu tego, co wybierają Młode Pary. Nie jest to coś koniecznego, ale od niej może wiele zależeć! Przyda się, kiedy nie macie wybranego fotografa na ślub. Umówienie się na takie zdjęcia nie musi być zobowiązujące. Zobaczycie, jak pracuje się z konkretnym fotografem, jak wygląda obróbka oraz czy pasuje Wam styl jaki prezentuje fotograf ślubny. Kadry również podpowiedzą o jego pomysłowości. Oczywiście, to wszystko można zobaczyć podczas oglądania zdjęć w portfolio. Czasem jednak potrzeba obejrzeć samych siebie, aby przekonać się, czy odpowiada nam dany styl. Nasze wyobrażenie o sobie samych może być mylne i oglądając inne pary wyobrazimy sobie inaczej efekt końcowy. Wtedy już może być za późno, bo ślubu nie powtórzymy. Plusem jest to, że takie narzeczeńskie zdjęcia możemy później wykorzystać w ślubnych zaproszeniach czy prezentacji na weselu!

Przygotowania do ślubu

Niektórzy uważają, że jest to zbyt intymna sprawa. Oczywiście – zdjęcia w bieliźnie nie wszystkich przekonują i jest to zrozumiałe. Jednak tym chwilom towarzyszą unikalne emocje. Fotograf ślubny może wykonać zdjęcia kiedy ubierane są dodatki – zapinane ostatnie guziki koszuli, wiązana sukienka, wkładane buty i  biżuteria. Takie detale pięknie będą przypominać o emocjach, jakie towarzyszyły podczas przygotowań. Nerwy przeplatane z radością, stres, łzy. Dodatkowo fotograf ślubny może zapoznać się z rodziną, a bliscy mogę oswoić się z obecnością aparatu.

 Zdjęcia ślubne podczas ceremonii zaślubin

Najczęściej wybierana usługa, bo to właśnie zaślubiny są najważniejszą częścią całego dnia. To tu króluje najwięcej emocji. Podniosłe chwile, powaga, łzy szczęścia i wzruszenia… Kościół jest z resztą na tyle kameralnym miejscem, że zniesie obecność tylko jednego fotografa ślubnego. Zastęp cioć, wujków i kuzynów z aparatami na około księdza może rozproszyć podniosłą atmosferę. Profesjonalny fotograf ślubny, z racji swojego doświadczenia wie, kiedy i w jakim miejscu stanąć, aby nie przeszkadzać. To samo się tyczy Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie jest niewiele miejsca i potrzeba umiejętności, aby nie zwracać na siebie uwagi i uchwycić najważniejsze momenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top