Do niedawna mówiło się, że dbanie o sylwetkę, skórę czy paznokcie to domena wyłącznie kobiet. Dziś, coraz więcej mężczyzn korzysta z usług profesjonalistów w celu poprawienia urody. Nierzadko też zdarza się, że mężczyźni korzystają z tych zabiegów częściej.

Dziś mężczyźni nie wstydzą się tego, że chcą być piękni. Określenia takie jak spa czy manicure nie są dla nich zagadką. Wiedzą, czym jest peeling i w jakim celu się go wykonuje. Stereotypowe podziały na zabiegi „damskie” i „męskie” zacierają się.

Oczywiste, że manicure wykonywany na męskich dłoniach będzie się różnił od manicure dla kobiet. – mówi kosmetyczka z Salonu Urody Grodzka 9.

W dalszym ciągu to kobiety kochają kolory i błyskotki. Panowie są bardziej zachowawczy w swoich kosmetycznych widzimisię- stawiają na naturę. Co zabawne, ponieważ teoretycznie mamy równość, a praktycznie zdarza się usłyszeć, że facet robiący manicure jest zniewieściały- panowie często zapisują się na zbiegi w nietypowych godzinach, na ogół wczesnych porannych, co by koledzy ich nie nakryli. Osobiście nie rozumiem tego, przecież dłonie są wizytówką mężczyzny.

Panowie, odkrywajcie zabiegi kosmetyczne przeznaczone dla was, masaże także poprawiają kondycję skóry. Nie ma nic złego w zadbanym, pachnącym mężczyźnie. My, kobiety się na to wszystko zgadzamy. Jedynie prosimy, nie miejcie większej od nas ilości kosmetyków, gdyż z natury bywamy zazdrosne. Podsumowując- spa jest cudownym sposobem na zrelaksowanie się i odprężenie przy jednoczesnym dbaniu o stan swojej skóry czy paznokci. Pozwólmy sobie na odrobinę ekstrawagancji w dbaniu o siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *