Wielu osobom wydaje się, że praca jako fotograf ślubny jest bardzo prosta. Wykonujesz po prostu zdjęcia, potem je obrabiasz i tyle…. proste, łatwe i przyjemne. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z prawdą. Aby zdjęcia były najwyżej jakości potrzeba niesamowitych umiejętności w tej dziedzinie. Zatem czy fotografem może zostać każdy? Na pewno nie. Tylko osoby, które robią to z zamiłowaniem oraz posiadają talent zostaną naprawdę dobrymi fotografami.

„Fotografuję z zamiłowaniem i chcę to robić zawodowo”

Tak jak już wspomniałem, ważne aby robić to z pasją. Jeżeli spełniasz to kryterium to masz szansę zostać dobrym fotografem ślubnym. Niedostateczne umiejętności można nadrobić dużym zaangażowaniem, co przekłada się na stosunkowo szybką naukę. Nie licz jednak na to, że zostaniesz fotografem w parę tygodni czy miesięcy. Na to potrzeba lat. Z reguły to jest naturalna kolej rzeczy. Interesujesz się fotografią, w wolnych chwilach robisz różne zdjęcia, uczysz się je obrabiać i stajesz się całkiem dobry w tej dziedzinie. Przychodzi wtedy moment, że zdajesz sobie sprawę, iż to jest to co chcesz tak naprawdę robić w swoim życiu. Wtedy Twoja droga do zostania fotografem jest już znacznie krótsza. Zawsze dobrym pomysłem są kursy fotograficzne. W końcu prowadzone są przez profesjonalistów, a oni wiedzą na co zwrócić uwagę.

Jak zostać zawodowym fotografem ślubnym

Są oczywiście specjalne studia w tym kierunku. Jednak większość fotografów to tak naprawdę „samouki”. W tym zawodzie liczy się po prostu umiejętność wykonywania zdjęć. Starając się o pracę w studiu fotograficznym czy agencji, będą zwracać uwagę na Twoje portfolio a nie wykształcenie. Pieniądze na studia raczej zainwestuj w kursy czy też poradniki fotograficzne oraz oczywiście sprzęt. Przede wszystkim dużo praktykuj, możesz podjąć pracę jako asystent fotografa ślubnego i zobaczyć z bliska jak to wszystko wygląda. W wolnych chwilach rozwijaj swoje porfolio, wykonuj sesje zdjęciowe na własny użytek i tym podobne. Sam widzisz, że zostanie fotografem wcale nie jest łatwe i jest to zawód przede wszystkim dla osób z pasją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *