Wygodnymi pojemnikami do przechowywania, transportowania i magazynowania towarów są skrzyniopalety plastikowe. Zalety skrzyniopalet plastikowych są bardzo szerokie. Skrzyniopaleta plastikowa wykonana jest z polipropylenu, materiału nie wchodzącego w reakcje chemiczne.


Pojemniki te mogą mieć ścianki pełne lub ażurowe, sztywne, albo składane. Są lekkie, produkowane w różnych kolorach i rozmiarach pozwalają na dobór odpowiednich gabarytów pojemników do własnych potrzeb. Są odporne na różnice temperatur, niewrażliwe na opady. Mogą mieć zamontowane nóżki lub płozy. Ich konstrukcja pozwala na przenoszenie wózkiem widłowym.

Skrzyniopaleta plastikowa jest przystosowana do kontaktu z żywnością. Wykonana z twardego tworzywa znosi duże obciążenia podczas transportu czy magazynowania towarów. Poprzez swoją szczególną konstrukcję dzięki układaniu ich w stos można zaoszczędzić w magazynie sporo miejsca. Ponadto jeżeli jest to model składany to przy transporcie zwrotnym więcej można ich załadować przez co obniża się koszty oraz są łatwe w utrzymaniu w czystości i można je czyścić często, gdyż podczas kontaktu z wodą nie tracą swoich właściwości.

Zastosowanie skrzyniopalet plastikowych.

Ze względu na swoje oczywiste zalety skrzyniopalety plastikowe mają szerokie zastosowanie. Są używane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, do przechowywania produktów stałych i sypkich, owoców i warzyw, w branży mięsnej i wędliniarskiej, w dziale rybnym, również jako wanna dla żywych ryb czy owoców morza, w przemyśle metalurgicznym jako pojemniki na gotowe produkty czy przygotowane do obróbki, w przemyśle tekstylnym, jako pojemniki recyklingowe, w laboratoriach chemicznych, magazynach i w wielu innych branżach.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również w branży rolniczej. Te wielkogabarytowe służą do przechowywania i transportu płodów rolnych, te mniejsze nadają się w gospodarstwach rolniczych do użytku własnego. Sprawdzają się również jako pojemniki na sadzonki w ogrodnictwie czy kwiaciarstwie. Skrzyniopalety plastikowe są chętnie wykorzystywane w każdej gałęzi przemysłu.

Patronat artykułu
http://opakowania-plastikowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *