Marmurowe wykończenia wnętrz cieszą się w ostatnim czasie stosunkowo sporym zainteresowaniem i to mimo stosunkowo wysokich kosztów takich rozwiązań. Przede wszystkim zaś, najczęściej wykonywane są kompleksowe wykończenia pomieszczeń kuchni oraz łazienek. W tych bowiem pomieszczeniach marmur, jako naturalny kamień będzie się sprawdzać zdecydowanie najlepiej. Sprawdźmy jednak, jakie są wszystkie płynące z zastosowania marmuru przy wykończeniu kuchni i łazienki. Przyjrzyjmy się też nieco bliżej kwestii konieczności poniesienia stosunkowo wysokich kosztów z tego tytułu.

Korzyści płynące z zastosowaniu marmuru w pomieszczeniach kuchni oraz łazienki.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż marmur, jako naturalny kamień będzie charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Szczególnie zaś będzie dobrym materiałem w kontakcie z wodą, wilgocią, parą a także wszelkiego rodzaju tłuszczami. Siłą rzeczy więc, sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak kuchnia i łazienka, gdzie będzie na takie kontakty narażony. Posadzki marmurowe w takich pomieszczeniach będą rozwiązaniem bardzo korzystnym w przypadku różnych wypadków, w trakcie których rozleje nam się na podłodze woda. Nie trzeba będzie się tym nawet za bardzo przejmować. Jeśli zaś będziemy mieć parkiet lub panele drewniane, rozlana woda musi być automatycznie w krótkim czasie usunięta. Inaczej wchłonie w drewno i pomału zacznie doprowadzać do jego zniszczenia. Możemy więc powiedzieć, iż marmur przy wykończeniu kuchni i łazienki sprawdzać się będzie niesamowicie korzystnie. Pozwoli nam to przede wszystkim zapewnić sobie wysoki poziom żywotności wykończenia. Z drugiej zaś strony będzie też znacznie podnosić poziom estetyki wykończenia tych pomieszczeń, a dla wielu z nas jest to bardzo istotna kwestia. W końcu wszyscy chcemy aby wnętrza naszych domów i mieszkań były wykończone w jak najbardziej estetyczny sposób.

Koszty wykonach łazienki i kuchni w marmurze.

Jeśli chodzi o koszty, to zdecydowanie najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będzie wykonanie samej tylko posadzki marmurowej. Będzie to koszt rzędu ok. 300 PLN/m2 razem z robocizną przy założeniu wyboru najtańszych gatunków kamienia. Można jednakże pokusić się o dodatkowe elementy, takie jak chociażby zlewozmywak marmurowy (1500 PLN), blat kuchenny z marmuru (500-1000 PLN), oraz parapety okienne (ok. 500 PLN/szt). Dodatkowo, zawsze możemy także zakupić płytki ścienne z marmuru (od 200 PLN/m2). Taki kompleksowe wykończenie łazienki czy też kuchni w marmurze będzie z całą pewnością pozytywnie wpływać na ogólną estetykę wykończenia wnętrz w całym mieszkaniu. Będzie to również spore obciążenie dla naszego portfela. Wystarczy sobie policzyć wg powyższych kosztów, nawet jeśli założymy wybór najtańszych rozwiązań. Łącznie może się to wszystko zamknąć w kwocie około 10 tyś PLN. Trzeba więc pamiętać, iż marmur przy wykończeniu kuchni i łazienki to rozwiązanie korzystne i dobre, ale także bardzo kosztowne. Trzeba się na to odpowiednio przygotować pod względem finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *