Dobór grzejników do pompy ciepła.

Dobór grzejników do pompy ciepła.

Prawidłowy dobór grzejników do pompy ciepła wcale nie jest taką prostą kwestią, jakby się to mogło pozornie wydawać. Przede wszystkim, należy zdać sobie sprawę z faktu tego, iż w przypadku pomp ciepła mamy do czynienia z niskimi temperaturami czynnika grzewczego. Tutaj zazwyczaj, będzie to maksymalny poziom do 40 stopni Celsjusza. Klasyczne grzejniki, raczej nie zapewnią odpowiedniego rozprowadzania ciepła w przypadku tak niskich zakresów temperatury. Dlatego też, niezbędne będą grzejniki niskotemperaturowe, które zagwarantują odpowiednią dystrybucję ciepła w całym budynku. Jednym słowem, przyszedł czas na właściwy dobór grzejników do pompy ciepła, aby zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego domu.

Czy dobór grzejników do pompy ciepła jest trudny?

Z całą pewnością jest to zadanie wymagające. Musimy tutaj bowiem w pierwszej kolejności obliczyć, i to stosunkowo precyzyjnie, zapotrzebowanie energetyczne poszczególnych pomieszczeń. Do tego trzeba jeszcze obliczyć straty ciepła przez powierzchnię ścian oraz okien. Dopiero takie informacje, pozwolą nam na właściwy dobór grzejników do pompy ciepła.

Owszem, możliwe jest jeszcze zastosowanie instalacji ogrzewania podłogowego, co jednak wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Przede wszystkim, największym problemem takie rozwiązania są ewentualne awarie. W sytuacji, gdyby doszło do wycieku z systemu ogrzewania podłogowego, mamy wyłączone pomieszczenie z ogrzewania, a dodatkowo, podłoga jest zalewana wodą. Zapewniając sobie grzejniki ścienne, niskotemperaturowe, będziemy mogli utrzymać komfort termiczny w pozostałej części budynku, bez poważniejszych trudności. Jednym słowem, decydując się na instalację z pompą ciepła, trzeba wybrać pomiędzy ogrzewaniem podłogowym, a odpowiednimi grzejnikami niskotemperaturowymi.

Właściwy dobór grzejników do pompy ciepła będzie więc wymagającym procesem, w trakcie którego, kluczową rolę odgrywać będą obliczenia, związane z koniecznością wyliczenia zapotrzebowania energetycznego poszczególnych pomieszczeń.

Gdzie kupić dobre grzejniki do pompy ciepła?

Bardzo ważną kwestią jest tutaj także to, iż chcąc kupić odpowiednie grzejniki niskotemperaturowe dla instalacji pomp ciepła, trzeba będzie wybrać się do dobrego sklepu z technika grzewczą. Dzięki takiej wizycie, będziemy mogli skutecznie dobrać odpowiednie grzejniki, dopasowane do każdego pomieszczenia, pod względem jego zapotrzebowania energetycznego. Jest to więc kwestia wymagająca. W każdym jednak razie, tego typu sklepy obecnie pojawiają się coraz częściej, co z całą pewnością wynika z coraz większej popularności rozwiązań grzewczych opartych o pompy ciepła. W końcu świat pędzi do przodu a my, w naszych domach jednorodzinnych, coraz chętniej patrzymy na rozwiązania ekologiczne.

Podsumowanie

Jednym słowem, dobór grzejników do pompy ciepła będzie kłopotliwy, choć nie niemożliwy. W przypadku prawidłowego podejścia i znalezienia solidnego sklepu, z całą pewnością uda nam się dopasować odpowiednie grzejniki niskotemperaturowe, które zapewnią wysoki poziom komfortu termicznego na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top