Prace związane z pompowaniem ścieków, wymagają zastosowania odpowiednio dostosowanych pomp. Tradycyjne pompy wirowe, czy też zatapialne, nie będą w stanie poradzić sobie z tego typu medium. Jest ono bowiem wypełnione szlamem i cząstkami stałymi, co znacznie utrudnia prawidłowe tłoczenie tego typu medium. Tutaj należy zastosować pompę, która będzie wyposażona w odpowiedniej klasy rozdrabniacz. Dodatkowo powinna posiadać dość sporych rozmiarów wolny przelot do ciał stałych. Poza tym, powinna być wykonana z odpowiedniej jakości materiału, aby nie doszło do zbyt szybkiego uszkodzenia pompy w wyniku kontaktu z aktywnym medium pompowanym. Jednym słowem, musimy tutaj zastosować odpowiednio dopasowane pompy zatapialne do ścieków. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na wysoce wydajne pompowanie ścieków.

Jakie pompy zapewnią nam wydajne pompowanie ścieków?

Oczywiście te, które dostarczane są przez najbardziej uznanych na świecie producentów pomp ściekowych. Wśród wielu z tych najlepszych, na naszą uwagę zasługuje tutaj jednakże firma Flygt, która wypuściła na rynek pompy zatapialne do ścieków z nową technologią Flygt Adaptive N. Jest to bardzo udana seria urządzeń, dostępnych w trzech wersjach wykonania. Są to modele z utwardzanego żeliwa, Hard IRON oraz wersja z pierścieniami Hopper. Każda z nich sprawdza się w nieco odmiennych zastosowaniach.

To co najważniejsze, to fakt, iż jest to konstrukcja z półotwartym wirnikiem o skośnej krawędzi natarcia. Bardzo ważną zaletą tego typu pomp, jest fakt, iż wyposażone są w odpowiedni mechanizm samoczyszczący, co pozwala nam na długookresową pracę pompy bez zatykania i konieczności jej oczyszczania. Generalnie można powiedzieć, iż są to pompy stworzone z myślą o pracy w oczyszczalniach ścieków i w podobnych zastosowaniach. Dzięki ich zastosowaniu, staje się możliwe rzeczywiście wydajne pompowanie ścieków.

Zakup pomp zatapialnych do ścieków.

Oczywiście tutaj, tak samo jak w każdym innym przypadku, znajdziemy zarówno jednostki tańsze jak i bardziej kosztowne. Dzięki temu też, każdy, potencjalny użytkownik, może dość dowolni dobrać sobie odpowiedni model pompy, spełniający jego oczekiwania. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż koszty zakupu pompy zatapialnej do ścieków można znacznie obniżyć decydując się na urządzenie z rynku wtórnego. Będzie się to jednakże wiązać z brakiem gwarancji na urządzenie, co w niektórych przypadkach jest nie do zaakceptowania.

Generalnie rzecz ujmując, to użytkownik musi podjąć odpowiednią w tym zakresie decyzję. Tak, aby pozyskana pompa zatapialna, gwarantowała wydajne pompowanie ścieków, i mieściła się w zaplanowanym na jej zakup budżecie. Z całą pewnością jest to jak najbardziej możliwe. Trzeba jedynie przeprowadzić dobre rozeznanie na rynku tego typu jednostek pompowych. Na pewno uda się znaleźć pompę zatapialną do ścieków, spełniającą nasze wszystkie wymagania, w akceptowanej przez nas cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *