Profesjonalne wyburzenia budowlane.

Profesjonalne wyburzenia budowlane.

Realizując jakiekolwiek wyburzenia budowlane, trzeba przede wszystkim posiadać odpowiedni sprzęt ciężki, który pozwoli nam na skuteczne przeprowadzenie tego typu robót. Kwestią kluczową będą tutaj oczywiście możliwości, jakie zapewnia nam posiadana przez koparka. Nie da się bowiem ukryć, iż każda z nich, będzie pozwalać nam na realizację zupełnie innego zakresu robót wyburzeniowych. Im bardziej wymagające wyburzenia budowlane do realizacji, tym bardziej profesjonalną koparką powinniśmy dysponować. Podobnie rzecz będzie wyglądać w kwestii wielkości i masy własnej koparki użytej do wyburzeń. Im bardziej solidne konstrukcje będziemy mieli zamiar wyburzać, tym większa i masywniejsza koparka powinna zostać do ego typu prac zastosowana.

Czy wyburzenia budowlane są kosztowne do przeprowadzenia?

To będzie oczywiście uzależnione od wielu czynników. Czasami, może się to okazać zadaniem wyjątkowo kosztownym. W innych zaś okolicznościach, będzie to wyjątkowo przystępne cenowo zadanie. Istotne będą tutaj następujące czynniki:

  • Czy posiadamy własną koparkę? – koszt wynajęcia jest stosunkowo spory, a przy dość sporym zakresie robót wyburzeniowych, może się okazać wręcz zabójczy.
  • Czy posiadamy młot wyburzeniowy do posiadanej koparki? – tak samo jak powyżej, koszty najmu, w dłuższej perspektywie czasowej, są zawsze wyższe niż koszty zakupu danego urządzenia na własność.
  • Zakres w jakim będą realizowane wyburzenia budowlane – jest to istotne przede wszystkim ze względu na wymagania i czas niezbędny na przeprowadzenie robót. Mały murek, czy też niewielką, starą konstrukcję betonową wyburzymy o wiele sprawniej i szybciej, niż całą, nowoczesną halę produkcyjną wraz z fundamentami.

Można więc powiedzieć, iż koszt, w jakim realizowane będą wyburzenia budowlane, jest uzależniony przede wszystkim od tego, czy mamy czym jej realizować, czy też będziemy musieli odpowiedni sprzęt dopiero wynająć. Wpływ na koszty będzie mieć także to, jak trudne wyburzenia mamy do realizacji.

Ile kosztuje sam młot wyburzeniowy?

Posiadając własną koparkę w firmie budowlanej, już praktycznie jesteśmy gotowi do tego, aby przeprowadzać wyburzenia budowlane. Musimy jedynie zaopatrzyć się w profesjonalny młot hydrauliczny, dopasowany do modelu posiadanej przez nas koparki. Nie jest to takie proste, toteż samodzielnie, możemy mieć z tym zadaniem stosunkowo spore problemy. Generalnie więc, młoty hydrauliczne z rynku wtórnego, raczej powinniśmy sobie odpuścić. Chyba, że posiadamy stosowną wiedzę, umiejętności, oraz mamy możliwość samodzielnego przeprowadzenia prac serwisowych na takim młocie. Musimy mieć także możliwość pozyskania odpowiedniej płyty adaptacyjnej, do montażu młota na naszej koparce.

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie więc zakup młota bezpośrednio u producenta, bądź też u jego generalnego dystrybutora w kraju. To pozwoli nam zapewnić sobie poprawny dobór młota do posiadanej przez nas maszyny, jak również zapewni nam uzyskanie gwarancji na młot od producenta, co jest bardzo ważne. Jakiekolwiek usterki czy też uszkodzenia będą naprawiane w ramach serwisu gwarancyjnego.

Podsumowanie.

Należy tutaj więc powiedzieć, iż wyburzenia budowlane, wymagają od nas przede wszystkim posiadania odpowiedniego sprzętu ciężkiego. Kluczową rolę odgrywać będzie odpowiednia koparka wraz z dopasowanym młotem hydraulicznym do prac wyburzeniowych. W przeciwnym razie, wyburzenia budowlane będą stwarzać nam poważne problemy w toku realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top