Współcześnie, odwadnianie w budownictwie, realizuje się przede wszystkim z zastosowaniem nowoczesnych pomp zatapialnych. Poprzez wdrożenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań, zalane wykopy budowlane, mogą być bardzo szybko doprowadzone do stanu, pozwalającego na kontynuację robót. Wobec powyższego też, większość firm budowlanych, będzie posiadać na stanie odpowiednio nowoczesne pompy zatapialne, wiodących na rynku producentów. Dzięki temu zaś, realizowane przez nie odwodnienia w budownictwie, będą o wiele bardziej efektywne i mniej kosztowne. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej rozwiązaniom, stosowanym obecnie w tym zakresie.

Czym realizuje się współcześnie odwodnienia w budownictwie?

Na chwilę obecną, odwodnienia w budownictwie, realizowane są z zastosowaniem dwóch, różnorodnych technologii. Wykorzystanie każdej z nich jest ściśle zależne od okoliczności, w jakich mają być prowadzone prace.

  • Odwodnienia z zastosowaniem pomp zatapialnych – realizuje się je w przypadku, kiedy zachodzi konieczność pozbycia się wody z zalanych wykopów budowlanych. Warunkiem jest jednak to, iż zalanie nastąpiło wskutek nagłych i intensywnych opadów atmosferycznych, bądź też w wyniku uszkodzenia sieci wodociągowej bądź kanalizacyjnej. Chodzi tutaj przede wszystkim o okoliczności, kiedy wykopy zostały zalane jednorazowo, a woda nie pojawia się w nich w sposób ciągły.
  • Odwodnienia z zastosowaniem instalacji igłofiltrowej – stosujemy w przypadku, kiedy mamy do czynienia z wysokim poziomem wody gruntowej. Chodzi tutaj o realizacje robót ziemnych w terenie podmokłym, bądź tez w bezpośrednim sąsiedztwie zbiorników oraz cieków wodnych.

Są to dwa podstawowe przypadki i rozwiązania technologiczne, dzięki którym, odwodnienia w budownictwie mogą być realizowane sprawnie i z maksymalna wydajnością.

Odwodnienia z zastosowaniem pomp zatapialnych.

Zdecydowanie najczęściej pojawiającym się przypadkiem jest odwadnianie zalanych wykopów budowlanych. W takich sytuacjach, najczęściej stosujemy odpowiednie pompy zatapialne. Kluczową kwestią jest to, aby prawidłowo dopasować pompy do konkretnego przypadku odwodnienia. Musimy bowiem pamiętać, iż wszystkie pompy zatapialne do odwodnień na budowie będą charakteryzować się zróżnicowanymi parametrami technicznymi. Przede wszystkim zaś, będą się różnić pod względem wydajności czy też wysokości podnoszenia. Dlatego też, każde odwodnienia w budownictwie będziemy realizować z wykorzystaniem innych urządzeń. Obecnie nie ma jednak większego problemu z prawidłowym ich doborem, bowiem na rynku znajdziemy bardzo dużo ofert nowoczesnych pomp zatapialnych, sprawdzających się w pracach odwodnieniowych.

Podsumowanie.

Należy tutaj więc podkreślić, iż współcześnie, odwodnienia w budownictwie, możemy realizować z zastosowaniem dwóch, zróżnicowanych technologii. W zależności od okoliczności będziemy decydować się na odwodnienia realizowane z pomocą pomp zatapialnych, bądź też z wykorzystaniem systemów igłofiltrowych. Każdorazowo trzeba jednak wnikliwie przeanalizować sytuację, aby dobrać odpowiednią technologię do zastanych na placu budowy okoliczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *