Każdy z nas, właścicieli samochodów, kierowców, bardzo dobrze wie, iż jednym z najważniejszych czynników, wpływających na bezpieczeństwo jazdy, na komfort psychiczny podczas podróży, jest gwarancja pomocy drogowej w razie nagłych wypadków. Różnie może być, skutkiem czego też, często wygląda to tak, iż zupełnie bez najmniejszego powodu, samochód odmawia posłuszeństwa, na przykład w czasie drogi na urlop, co jest niezwykle nieprzyjemną sytuacją. Dlatego też, warto zapewnić sobie samemu odpowiednie poczucie bezpieczeństwa, poprzez wykupienie odpowiedniego pakietu assistance, w ramach którego będzie można skorzystać z usług pomocy drogowej, kiedy to będzie konieczne, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów dodatkowych. Zobaczmy zatem, w jaki sposób można będzie zapewnić sobie to poczucie bezpieczeństwa w czasie podróży, i gdzie wykupić odpowiednie ubezpieczenie, aby już nigdy nie martwić się uszkodzonym samochodem w czasie podróży na wakacje.

Co nam daje ubezpieczenie?

Warto tutaj uświadomić sobie co rzeczywiście zyskujemy poprzez wykupienie odpowiednie pakietu assistance w odpowiedniej ubezpieczalni. Otóż w zależności od rodzaju wykupionego pakietu, można zagwarantować sobie odpowiednie usługi w razie nagłej potrzeby. Może to być jednorazowa usługa pomocy drogowej w odległości na przykład 50 km od miejsca zamieszkania, przy najtańszych pakietach, oraz usługa pomocy drogowej na terenie całej UE, wraz z samochodem zastępczym w przypadku pakietów najbardziej kosztownych. Niezależnie jednak od rodzaju wykupionego przez nas pakietu ubezpieczenia, trzeba tutaj pamiętać, iż dzięki takiemu podejściu zapewniamy sobie o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa w czasie podróży do pracy czy też na urlop, bowiem w nagłych wypadkach, nie trzeba będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów, z tytułu skorzystania z usługi pomocy drogowej. Wystarczy zgłosić taki fakt do ubezpieczalni, w której wykupiony jest pakiet, a resztą zajmie się sama ubezpieczalnia. To pracownik ubezpieczyciela poinformuje odpowiedni warsztat o konieczności holowania pojazdu czy też dostarczenia pojazdu zastępczego, a my po prostu poczekamy kilka chwil, aż pracownicy uporają się ze swoją pracą.

Ile to będzie kosztować?

Zdawać by się mogło, iż skoro sama usługa pomocy drogowej, jest tak bardzo kosztowna, to i wykupienie odpowiedniego pakietu assistance będzie dość kosztowne. Nic bardziej mylnego. W tym przypadku korzystanie z usługi pomocy drogowej Autojet Bielsko Biała będzie o wiele bardziej korzystne z finansowego punktu widzenia, bowiem tutaj płacimy z góry, bez wiedzy czy w ogóle skorzystamy z usługi. Jest to forma ryzyka ponoszona i przez nas i przez ubezpieczalnię, bowiem może się zdarzyć tak, iż nie skorzystamy z wykupionej usługi, a może też być tak, iż skorzystamy z niej w przystępnej cenie. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż wykupienie pakietu assistance nie jest niczym nadzwyczaj kosztownym i kształtuje się w okolicach 100-150 PLN na rok, przy najtańszych pakietach, co przecież nie należy do najbardziej wygórowanych kwot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *