Każdy z nas ma na swoim biurku czy w szufladzie roleczkę taśmy klejącej, ponieważ nigdy nie wiadomo do czego ta mała rzecz może się przydać. Nie będziemy dziś jednak skupiać się na tak oczywistych działaniach jak zaklejanie czy oklejanie przy użyciu taśmy, ale chcemy zaprezentować jak w oryginalny sposób można wykorzystać ten mały gadżet. Możesz nawet nie być świadomy tego jak bardzo przydatna jest dobrej jakości wytrzymała taśma klejąca.

#1 Złamany paznokieć

Każda kobieta wie, że złamany paznokieć psuje cały efekt pięknie pomalowanych dłoni. Niekiedy nie trzeba od razu piłować wszystkich paznokci, ponieważ da się jeszcze uratować całą sytuację. Wystarczy, że podłamany paznokieć podkleisz od spodu niewielkim kawałkiem taśmy klejącej. Jeśli wybierzesz tę, która jest wykonana dobrze i pochodzi od wiodącego producenta to możesz mieć pewność, że do końca dnia czy też następnej wizyty u kosmetyczki Twój paznokieć będzie prezentował się wciąż dobrze.

taśmy protape

#2 Rozbite szkło

Ten moment, gdy nasza ulubiona szklanka spotyka się z kafelkami w kuchni i zamienia w drobny mak nigdy nie należy do przyjemności. Nie dość, że tracimy jeden z ulubionych przedmiotów to jeszcze mamy naprawdę niezły rozgardiasz do posprzątania. W takiej sytuacji oczywiście należy sięgnąć po miotłę i zagarnąć na kupkę większe odłamki. Opiłki szklane warto jest posprzątać właśnie przy użyciu taśmy klejącej. Wystarczy przyłożyć ją do podłogi, a w mig wszystkie odłamki przykleją się do klejącej powierzchni.

#3 Lep na owady

Lepy na muchy i inne owady przydają się szczególnie letnią i wiosenną porą, kiedy do naszych pomieszczeń przedostają się tysiące małych insektów, które potrafią mocno zirytować. Lepy dostępne w sklepach oprócz powłoki klejącej również nasączone są chemikaliami, które niestety wdychamy również i my. Taki domowo wykonany lep na owady pozbawiony jest całej sztuczności, a działa tak samo skutecznie.

Jak sam widzisz, posiadanie dobrej jakościowo taśmy klejącej przydać się może naprawdę w wielu życiowych sytuacjach! Już dziś zaopatrz się w taśmę klejącą najlepszej jakości w atrakcyjnej cenie.

autor: Protape

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *