Duża dostępność tanich lotów lotniczych sprawia, że Polacy coraz częściej decydują się na wyjazdy zagraniczne. Dużą popularność w ostatnich czasach zyskała Gruzja, która zachwyca nas wieloma różnorodnymi atrakcjami. Majestatyczne góry są wspaniałym miejscem na zimowe wypady na narty, a latem służą do długich wędrówek. Poza tym kraj ten charakteryzuje się pięknem dzikiej przyrody oraz posiada wiele zabytków wpisanych na listę UNESCO. Dlatego właśnie wycieczki do Gruzji niemal dla każdego będą niezapomnianym przeżyciem.

Każdy korzystający z oferty wycieczek do Gruzji powinien odwiedzić Kutaisi, które leży w zachodniej części kraju. W mieście znajduje się wiele ciekawych zabytków, ponieważ miasto w przeszłości było stolicą królestwa Imeretii oraz Imperium Abchaskiego. Wielu turystów przyciągają także Katedra Bagrata oraz Monastyr Gelati, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Gruzja może się poszczycić wieloma skalnymi miastami. Jednym z najbardziej popularnych jest Wardzia, które zostało wyżłobione w zboczu majestatycznej góry. Zostało założone, aby służyć jako schronienie przed Mongołami dla tutejszej ludności. W mieście znajdował się kościół, ponad 6 tysięcy komnat oraz złożony system irygacyjny, który nawadniał pola uprawne. Do skalnego miasta prowadziło kilka dobrze ukrytych tuneli. Niestety, miasto zostało częściowo zniszczone podczas trzęsienia ziemi w XIII wieku. Kolejnym i ostatecznym ciosem dla tego pięknego miejsca był najazd Persów w XVI wieku. Obecnie pozostałości po wspaniałym skalnym mieście można zwiedzać za drobną opłatą. Zdecydowanie warto skorzystać z tej możliwości.

Warto wybrać się na wczasy w Gruzji, ponieważ oferuje ona wiele niezapomnianych przeżyć. Piękna przyroda, wspaniałe plaże oraz urokliwe miasteczka sprawiają, że każdy znajdzie atrakcje dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *