Wybór odpowiedniego ubioru na zimowe polowania to dla każdego myśliwego poważny problem. Trzeba tutaj bowiem zapewnić sobie z jednej strony maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego. Z drugiej zaś, zadbać o swobodę ruchów. Dlatego też, nie można się ubierać zbyt grubo, gdyż będzie to krępować niepotrzebnie ruchy myśliwego. W tym celu warto pomyśleć o ubiorze lekkim ale ciepłym. Bardzo dobrze w tym zakresie sprawdzać się będą na przykład polary myśliwskie. Przy założeniu oczywiście, iż na wierzch będziemy jeszcze zakładać odpowiednio ciepła kurtkę myśliwską z dobrą membraną wiatro i wodoodporną. Takie przygotowanie ubrania na zimowe polowania z całą pewnością pozwoli na efektywny pobyt w lesie.

Odpowiednie polary myśliwskie na zimową porę.

Warto tutaj jednak zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż nie wszystkie polary myśliwskie będą nadawały się na zimowe polowania. Niektóre z nich są przeznaczone raczej do noszenia całkowicie zewnętrznego, a nie pod kurtkę. Tego typu rozwiązania raczej należy traktować jako polary myśliwskie na sezon wiosenny – letni – jesienny.

Polary myśliwskie na sezon ciepły

Najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie zakup polaru z kamuflażem oraz membraną Gore-Tex. To pozwoli nam używać polarów przez praktycznie cały sezon wiosenny, letni i jesienny. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będą profesjonalne polary myśliwskie marki Harkila Seeland. Jest to bardzo dobra seria polarów, dostosowanych do różnych warunków pogodowych. Oczywiście przy założeniu braku mrozu.

Polary myśliwskie na sezon zimowy.

W tym przypadku raczej nie warto szukać polarów z membranami, bowiem i tak będziemy je nosić pod kurtka myśliwską. W tym zakresie także produkty Harkila Seeland sprawdzać się będą wręcz wyśmienicie. Warto podkreślić, iż jest to bardzo dobra marka polarów, jak i innej odzieży myśliwskiej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii w produkcji, oraz bardzo dobrych jakościowo materiałów, polary te będą nam służyć przez wiele sezonów.

Kupujemy dobry polar myśliwski.

Aby dokonać zakupu polarów myśliwskich, trzeba będzie przede wszystkim znaleźć odpowiedni sklep myśliwski. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w profesjonalnym, stacjonarnym sklepie. To pozwoli nam bowiem na przypasowanie odpowiedniego rozmiaru do siebie. Jest to ważne, gdyż będzie przekładać się na nasza wygodę i komfort podczas polowania. Co więcej, jeśli polar myśliwski będzie źle dopasowany, nie będzie nas dostatecznie chronić przed zimnem, lub wręcz przeciwnie, będzie tak chronić, że aż będzie krępować nasze ruchy. Dlatego też, warto tutaj pamiętać o tych kwestiach. Ostatecznie można skorzystać z oferty sklepów internetowych, aczkolwiek tutaj już trzeba będzie poświęcić nieco więcej czasu na dopasowanie polaru do swoich rozmiarów. Chodzi o to, iż kupując musimy poczekać aż towar do nas dotrze, a potem dopiero przymierzyć. Ewentualnie możemy odesłać, gdyż prawo zezwala nam na dokonanie zwrotu bez podawania przyczyny w ciągu 15 dni od daty zakupu. Potem znowu możemy dokonać nowego zakupu już w innym rozmiarze, aby ostatecznie zakupić polar myśliwskim idealnie dopasowany do naszego ciała. Taki, który będzie spełniać wszystkie nasze wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *