Okres menopauzy, jest zdecydowanie najtrudniejszym okresem w życiu każdej kobiety. Przede wszystkim z punktu widzenia psychiki, kobieta może czuć się zupełnie niepotrzebna już w społeczeństwie, skoro traci zdolności rozrodcze. Dodatkowo trzeba podkreślić iż organizm zaczyna płatać figle i pojawiają się bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Można jednak skutecznie walczyć z wszystkimi dolegliwościami, poprzez stosowanie odpowiedniego leczenia. Bardzo ważne będzie także podejście samej pacjentki oraz wsparcie ze strony rodziny, a przede wszystkim partnera. Przy zachowaniu tych wszystkich warunków, okres klimakterium może wcale nie być aż tak przykry. Do tego trzeba jeszcze zastosować odpowiednie zioła przy menopauzie, i z całą pewnością jakoś to będzie.

Nieprzyjemne objawy towarzyszące menopauzie.

W czasie menopauzy, z reguły odzywają się liczne dolegliwości. Pojawiają się zupełnie nowe, a stare, które występowały w lekkim nasileniu, mogą przybierać na sile. Najgorsze jest tutaj to, iż trudno przewidzieć, które objawy będą najsilniejsze, i z którymi trzeba będzie walczyć najmocniej. Dlatego też, ważną częścią w tym czasie są badania kontrolne, które pozwolą wychwytywać na bieżąco zmiany w organizmie kobiety i przeciwdziałać poszczególnym objawom. Do najważniejszych objawów, towarzyszących menopauzie należy tutaj bezwzględnie zaliczyć:

 • Uderzenia gorąca z zaczerwienieniem twarzy i szyi
 • Zwiększenie drażliwości
 • Nadpotliwość
 • Zaburzenia cykli miesiączkowania
 • Zaburzenia wyglądu skóry – zaczyna się robić bardzo sucha i cienka
 • Pojawiają się bóle stawowo-mięsniowe
 • Mrowienia i zaburzenia czucia dłoni
 • Bóle głowy
 • Ogólne poczucie nadmiernego przemęczenia
 • Częściowy zanik śluzówki pochwy, co prowadzi do zwiększenia podatności na zakażenia oraz stany zapalne.
 • Wzdęcia
 • Zaburzenia trzymania moczu

Do tego wszystkie mogą jeszcze dochodzić problemy natury psychicznej. Mogą się pojawiać stany depresyjne, szczególnie jeśli pacjentka już wcześniej przejawiała dyspozycje do tego typu dolegliwości. Generalnie aż trudno uwierzyć w to, że kobiety w tym okresie swojego życia borykają się z taką ilością problemów, aby potem być wesołymi staruszkami, bawiącymi się ze swoimi wnuczkami.

Leczenie w okresie menopauzy.

Warto tutaj w czasie wychwycenia pierwszych objawów, zdecydować się od razu na odpowiednie zioła przy menopauzie. Są one bowiem o wiele bardziej bezpieczne od wszystkich leków syntetycznych. Nie wywołują żadnych objawów niepożądanych, a co za tym idzie, ich stosowanie nie prowadzi do dodatkowych powikłań i schorzeń. Oczywiście zawsze trzeba będzie regularnie chodzić na badania kontrolne, i stosować się do zaleceń lekarza. Może się bowiem okazać, iż bez farmakologii się nie obejdzie, w przypadku poważniejszych dolegliwości. Niemniej jednak w większości przypadków zioła przy menopauzie okazują się bardzo dobrym i wystarczającym sposobem na zwalczanie wszystkich uciążliwych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *