Umiejętność kroju i szycia nie jest taka łatwa do nabycia, jakby się to mogło pozornie wydawać. W większości przypadków profesjonalne krawcowe mają za sobą lata nauki w szkole i praktyki zawodowej. Obecnie także warto mieć kierunkową szkołę, chcąc wykonywać zawód krawcowej. Aczkolwiek zawsze jeszcze zamiast szkoły, można wykorzystać profesjonalne kursy kroju i szycia. Są one organizowane praktycznie w każdym większym mieście. Co prawda, ukończenie całej serii kursów będzie stosunkowo kosztowne, jednakże w zamian zyskamy pewny zawód w ręce. Tym bardziej, iż ostatnio usługi krawcowej coraz częściej wracają do łask. Rośnie liczba przede wszystkim klientek, które wybierają suknie szyte na wymiar, przez doświadczoną krawcową, zamiast zakupu sukni w sklepie.

Przebieg kursów kroju i szycia.

W zdecydowanej większości przypadków kursy podzielone są na stopnie zaawansowania. Każdy stopień będzie obejmował inne zagadnienia, a tym samym będzie też trwać różną ilość godzin zajęciowych. Na każdym etapie trzeba będzie przyswoić odpowiedni zakres wiedzy teoretycznej, oraz umiejętności praktycznych, zaś na koniec trzeba będzie zdać odpowiedni egzamin. Przykładowo, kursy kroju i szycia Bielsko Biała będą podzielone w następujący sposób:

  • Kurs kroju i szycia dla początkujących
  • Kurs kroju i szycia dla średnio-zaawansowanych
  • Kurs kroju i szycia dla zaawansowanych
  • Kurs kroju i szycia dla zaawansowanych etap I
  • Kurs kroju i szycia dla zaawansowanych etap II

Każdy z tych kursów będzie obejmować inne zagadnienia. Każdy z nich też będzie inaczej przedstawiać się w kwestii kosztów. warto tutaj podkreślić, iż pierwszy etap pozwoli nam posiąść podstawową wiedzę w zakresie kroju i szycia. Wiedzę, której posiadanie pozwoli na uszycie własnej, prostej sukienki, czy też wykonywanie wszelkiego rodzaju przeróbek krawieckich. Jest to zarazem etap na którym uczestnicy kursów, zaznajomią się z maszyną do szycia oraz wszystkimi przyborami i narzędziami krawieckimi. W zasadzie ukończenie tego etapu jeszcze nie uczyni z nikogo krawcowej, jednakże pokaże, czy faktycznie dana osoba ma swego rodzaju smykałkę do krawiectwa, co w tym przypadku będzie kwestia najważniejsze.

Co daje pełny kurs kroju i szycia.

Jeśli jednak zdecydujemy się na ukończenie wszystkich kursów po kolei, z całą pewnością będzie to solidną podstawą, do późniejszego wykonywania zawodu krawcowej. Możliwe będzie znalezienie zatrudnienia w warsztatach krawieckich, jak również rozpoczęcie własnej praktyki krawieckiej. Oczywiście trzeba będzie liczyć się ze stosunkowo sporymi kosztami z tego tytułu, jednakże w zdecydowanej większości będą one stosunkowo szybko się zwracać. Szczególnie jeśli faktycznie po ukończeniu kursów i zdobyciu wiedzy praktycznej, otworzymy własny warsztat krawiecki. W takim przypadku poniesione koszty zwrócą się bardzo szybko i nie ulega to najmniejsze wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *