Kupno samochodu dostawczego dla firmy jest czasami obowiązkowe, szczególnie gdy prowadzimy działalność handlową, obwoźną lub też firma realizuje usługi, do których niezbędne jest posiadanie odpowiedniego furgonu. Zakup samochodu służbowego realizować można różnymi drogami. Warto więc się zapoznać z podstawowymi możliwościami dotyczącymi posiadania samochodów dla swojej własnej firmy.

Nowy czy używany samochód dostawczy?

Jeśli chcemy pozyskać samochody dostawcze dla naszej firmy, to warto się zainteresować kilkoma możliwościami, które są obecnie najbardziej popularne. Największym problemem i najistotniejszą kwestią dla przedsiębiorcy jest rzecz jasna to, w jaki sposób będzie finansowany jego nowy pojazd. To akurat nie musi być wcale bardzo trudne! Powszechność leasingu finansowego lub operacyjnego oraz możliwości skorzystania z opcji wynajmu długoterminowego istotnie ułatwiają pozyskanie swojego pojazdu samochodowego. Zupełnie odrębną kwestią są starania, aby nie zapłacić podatku VAT od swojego samochodu. Zakup dostawczych samochodów z homologacją ciężarową jest w zasadzie działaniem z wyboru – o ile pojazd nie ma pełnić również funkcji samochodu osobowego wykorzystywanego np. w użytkowaniu prywatnym.

Gdzie szukać samochodów?

Poszukiwania samochodów dostawczych nie są specjalnie skomplikowane. Na rynku polskim istnieje wiele firm, które zajmują się dostarczaniem pojazdów, a nawet całych flot dla przedsiębiorstw. Obecnie, ze względu na optymalizację finansową coraz częściej samochody dostawcze stają się przedmiotem długoterminowego wynajmu, wraz z udostępnianiem co kilka lat nowych samochodów w zamian za używane uprzednio jednostki. Jest to umowa, w której nie ponosi się tak dotkliwych kosztów amortyzacyjnych i nie pozostaje się z ruchomością, która systematycznie traci z roku na rok wartość rynkową. Warto się z tym zaznajomić i wybrać optymalne metody finansowania zakupu swojego przyszłego samochodu firmowego. Doradcy z profesjonalnych salonów dealerskich i komisów na pewno udzielą stosownych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *