Edukacja zawodowa w Polsce uznawana jest za mocną stronę krajowego systemu kształcenia. Trzeba przyznać, iż nad Wisłą jest wielu zdolnych cukierników, którzy niejednokrotnie mają szanse na uczestnictwo w praktykach międzynarodowych, w najbardziej prestiżowych ośrodkach cukierniczych na całym świecie. Zdobywana w szkołach wiedza może być pogłębiana w ramach wielu eventów branżowych. Świetnym przykładem są międzynarodowe targi cukiernictwa, które odbywają się w wielu miejscach w Polsce, Europie i na Świecie.

Dlaczego idea targów jest istotna?

XXI wiek i globalizacja otworzyły przed profesjonalistami nowe możliwości w zakresie pozyskiwania przepisów, nauki regionalnych technik cukierniczych oraz cukiernictwa fusion, które wykorzystuje rozliczne wpływy kulinarne z całego świata. Cukiernicy mają szansę wymieniać się doświadczeniami i uczyć się od najlepszych przedstawicieli zawodu na świecie. Obecnie głównie na tym skupiają się czołowe targi cukiernicze. Wielu z nich towarzyszą specjalne eventy i konferencje edukacyjne, które mają charakter szkoleń z najlepszymi profesjonalistami. Edukacja mistrzowska, potwierdzona certyfikatami jest cenna z punktu widzenia kariery cukierników, którzy na tej podstawie rozbudowywać mogą swoje CV oraz poszukiwać pracy w coraz bardziej prestiżowych restauracjach, cukierniach, lodziarniach albo kawiarniach.

Targi cukiernicze – co jeszcze czeka na uczestników?

Targi są wydarzeniami trwającymi często kilka dni. W trakcie targów prezentowane są nowe koncepcje w cukiernictwie, przedstawiane są nowe surowce do produkcji deserów, ciast oraz lodów. Z nowych surowców wymienić należy stale rozwijane substytuty cukru, laktozy, czy też glutenu. Istnieje także możliwość skosztowania produktów stworzonych w oparciu o innowacyjne przepisy oraz składniki.

Targi cukiernictwa oferują uczestnikom również sposobność do poznania nowych rodzajów urządzeń i maszyn cukierniczych, aktualnych standardów w zakresie utrzymywania łańcucha chłodniczego i bezpieczeństwa sanitarnego. Osoby niezwiązane z branżą na pewno docenią odbywające się w trakcie targów degustacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *