Jednym z największych wrogów każdego kierowcy są koszty związane z koniecznością skorzystania z usług pomocy drogowej. Niestety bardzo często dochodzi do wszelkiego rodzaju wypadków i kolizji drogowych, a co za tym idzie, pojazdy ulegają uszkodzeniu do tego stopnia, iż nie jest możliwe dalsze kontynuowanie jazdy. Czasami tez po prostu pojazd zwyczajnie odmawia posłuszeństwa i także nie jesteśmy w stanie kontynuować jazdy. W takich okolicznościach konieczne jest skorzystanie z usług pomocy drogowej, a to niestety wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów samego holowania czy też transportu lawetą naszego pojazdu, a następnie dochodzą kolejne koszty związane z jego naprawą. Jest jedna rozwiązanie pozwalające nam na znaczne ograniczenie kosztów wynikających z konieczności holowania naszego pojazdu, aczkolwiek trzeba będzie do tego odpowiednio podejść.

Pakiety assistance.

Jednym z najlepszych rozwiązań w tym zakresie, jest wybranie odpowiedniego pakietu assistance w ubezpieczalni, w ramach którego będziemy mogli liczyć na darmowe usługi pomocy drogowej. Oczywiście ich ilość oraz odległość będzie z góry określona umową, a to z kolei będzie też przekładać się na koszt ubezpieczenia, ponoszony rocznie. Tutaj najtańszym pakietem w okolicach 100-150 PLN rocznie będzie pakiet, w ramach którego możemy liczyć na jednorazowe, darmowe holowanie pojazdu w odległości do 50 km od miejsca zamieszkania.

Jest to stosunkowo dobre i bezpieczne rozwiązanie, bowiem koszt, jaki w tym przypadku ponosimy, jest z całą pewnością niższy niż koszt jednorazowego skorzystania z usług holowania poza ubezpieczeniem, aczkolwiek trzeba się liczyć także z tym, iż możemy po prostu z tej usługi nie skorzystać. Tak jak to zresztą bywa z ubezpieczeniami. Płacimy je po to, aby czuć się bezpiecznie, a nie po to aby zapewnić sobie jakiekolwiek usługi. Ostatecznie w przypadku, kiedy przyjdzie nam faktycznie skorzystać z usług pomocy drogowej, będziemy mieli o wiele więcej oszczędności, niż gdybyśmy w takim przypadku dopiero szukali odpowiedniej firmy i zlecili transport naszego pojazdu.

Gdzie się ubezpieczyć?

Oczywiście na to pytanie trudno będzie nam udzielić odpowiedzi, bowiem każda ubezpieczalnia oferuje swoim klientom zupełnie inny zakres świadczenia usługi, oraz inne jej parametry, a tutaj trzeba pakiet dobrać odpowiednio do swoich potrzeb. Można przecież wykupić pakiet wakacyjny, obejmujący pomoc drogową wraz z samochodem zastępczym na okres 2-4 tygodni, obejmujący świadczenie usług na terenie całej UE. Można też wykupić pakiet w prywatnej firmie pomocowej, takiej jak chociażby usługi pomocy drogowej Auto-jet Bielsko Biała, co w przypadku korzystania z pojazdu bardzo lokalnie będzie rozwiązaniem wręcz najlepszym, zapewniającym nam przystępną cenę ubezpieczenia, i pewność świadczenia usług na terenie miejsca zamieszkania, w tym przypadku konkretnie na terenie Bielska Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *