Niemal każdy z nas posiada oraz używa smartfonów. Te urządzenia mobilne coraz częściej nie służą nam wyłącznie do komunikowania się z innymi. Dzięki olbrzymiej liczbie funkcji, starają się one nam ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Jedną z ich jest zalet jest możliwość instalacji aplikacji, które każdy z nas może dobrać do własnych potrzeb.

Tak dynamiczne rozwijają się tego typu rozwiązania, że właściciele hoteli postanowili je wykorzystać do własnych potrzeb. Aplikacja mobilna dla hoteli ma nie tylko poprawić jakość obsługi klientów, ale również przynieść wymierne korzyści w zarządzaniu tym miejscem. Dodatkowo tego typu program, umożliwia skontaktowanie się z klientem już po tym, gdy jego pobyt w hotelu się zakończył. Możliwe jest również sprawne przesłanie mu indywidualnej oferty, która ma go zachęcić do skorzystania ponownie z naszych usług.

apki1

Coraz częściej aplikacja do obsługi hotelowej posiada dodatkowe funkcje, a jedną z nich jest zbieranie informacji na temat atrakcji, które występują w danej miejscowości. Ułatwienie to jest szczególne pomocne dla turystów, którzy chcą dokładnie zaplanować swój pobyt. Wyświetla ono nie tylko obiekty warte zwiedzenia, ale również pokazuje na mapie sklepy czy też innego rodzaju punkty usługowe. Tego typu udogodnienie najczęściej korzysta z pomocy nowoczesnych technologii takich jak np. nawigacja satelitarna. Dzięki temu turysta, bez przeszkód będzie mógł znaleźć najkrótszą drogę dotarcia z powrotem do hotelu. Innymi mniejszymi, dodatkowymi funkcjami, które występują w aplikacjach hotelowych jest np. zawsze aktualna prognoza pogody. Umożliwia ona sprawdzenie jakie warunki atmosferyczne panują w danym miejscu, bez konieczności tracenia czasu na szukanie go na mapach pogodowych.

apka7

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest system rezerwacji hotelowej, który pozwala klientom na wcześniejsze zarezerwowanie pokoju, bez konieczności kontaktu z pracownikami. Zaletą tego systemu jest również możliwość dokonania płatności za pobyt wykorzystując Internet. Dzięki czemu formalności już na miejscu są ograniczone do minimum i sprowadzają się wyłącznie do odebrania klucza do pokoju. Cechą tego systemu, na którą często zwracają uwagę klienci jest możliwość filtrowania oferty danego hotelu. Osoba chcąca dokonać rezerwacji, może bez przeszkód przejrzeć wszystkie oferowane pokoje i wybrać ten, który jej najbardziej odpowiada. Dzięki temu, że aplikacja umożliwia obejrzenie zdjęć pomieszczeń, wybór jest znacznie prostszy. Dla klientów stawiających na pierwszym miejscu na koszty pobytu w hotelu, możliwe jest filtrowanie oferty ze względu na cenę wynajęcia pokoju.

Artykuł powstał przy pomocy

ilumio logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *