W dzisiejszych czasach młodzież ma tendencję do brnięcia w konkretne sytuację bez większego namysłu. Sami nazywają taką filozofię życiową YOLO (skrót od ang. You live only one). Nie trzeba się zbyt długo zastanawiać, że, mimo, iż ma to na względzie dobrą zabawę, często dochodzi do niepożądanych sytuacji. Otóż takowa filozofia w prowadzeniu przedsiębiorstwa nie ma racji bytu. Do prowadzenia swojej działalności potrzebna jest osoba dojrzała, która będzie stała za wszystkimi decyzjami w firmie, oraz będzie wybiegała z planami na przód. Zagwarantuje to sukces oraz stałość firmy.

Od czego zacząć?

Jak już wspominałem wyżej, nie powinniśmy zabierać się za to spontanicznie. Wszystkie decyzje powinny być zaplanowane. Od miejsca założenia przedsiębiorstwa, poprzez dostawców oraz usługi logistyczne, aż po ilość miejsc wolnych do zatrudnienia oraz wymogów, które spełniać muszą potencjalni pracownicy. Zależnie od charakteru naszej firmy, biznesplan będzie wyglądał inaczej dla każdej możliwości, przykładowo nastawiając się na branżę usług powinniśmy zdecydowanie wybrać miejsce łatwo dostępne dla ludzi, czyli na przykład w mieście na rynku, czy miejscu często uczęszczanym przez potencjalnych klientów. Inaczej sprawa ma się z rynkiem, który nie jest nastawiony na sprzedaż już końcowych produktów. Produkcji oraz wydobyciu towarzyszą zanieczyszczenia powietrza oraz hałasy, co niekoniecznie musi podobać się sąsiadom, dlatego też warto pomyśleć o założeniu takiej firmy gdzieś z dala od miasta. O ile wydobycie oraz przetwarzanie materiałów, czy produkcje już finalnych produktów możemy przeprowadzać na skraju miejscowości, to z oczywistych względów branża hodowlana najlepiej spisuje się na wsi (oczywiście chodzi o hodowlę przemysłową, takie hodowle jak hodowla rasowych psów to inna bajka). Poza lokalizacją powinniśmy określić wielkość firmy, którą chcemy zarządzać. Im mniejsza firma, tym łatwiej ją utrzymać, lecz zyski także nie sią zbyt wysokie. Oczywiście zaplanować również należy zaplecze logistyczne, które zajmie się dostawami towarów oraz jego magazynowaniem.

Co teraz?

Założenie firmy wiąże się jednak z wieloma czynnikami losowymi, i korzystanie z poradników czasami nic tutaj nie da. Dać może za to firma biostat.com.pl, która przeprowadza badania opinii pośród ludzi, klientów czy pracowników, informując nas o faktycznym postrzeganiu naszej firmy przez innych. Dzięki temu będziemy w stanie poprawić nasz wizerunek, oraz przyciągnąć większą ilość ludzi do naszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *