Wyprawy trekkingowe to jedna ze zdecydowanie najlepszych form aktywnego wypoczynku, na jakie możemy sobie pozwolić. Wartym podkreślenia jest także fakt, iż w zasadzie, trekking będzie dostępny dla każdego. Znajdziemy przecież i wyprawy proste, o niskim poziomie trudności, i wyprawy trudne, wymagające umiejętności i sprzętu alpinistycznego. Niezależnie więc od poziomu naszego zaawansowania, zawsze możemy się wybrać się na trekking. Nawet na trekking w Alpach. Tak. W Alpach także znajdziemy trasy proste, przeznaczone dla początkujących pasjonatów aktywnego spędzania wolnego czasu w górach. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej ofertom poszczególnych biur podróży, bowiem zakładając iż nie mamy doświadczenia, raczej samodzielnie nie będziemy wyprawy organizować.

Trekking w Alpach dla początkujących.

Skoro podejmujemy już decyzję o wyjeździe na trekking w Alpach warto w pierwszej kolejności znaleźć odpowiednią ofertę. Dopasowaną do naszego poziomu doświadczenia i umiejętności. Będzie to kwestią zdecydowanie najważniejszą. Od tego będzie bowiem uzależnione powodzenie naszego wyjazdu. Musimy tutaj bardzo realnie oceniać nasze zdolności i siły, aby czasem nie porwać się na zbyt trudne trasy, których nie będziemy w stanie pokonać. Jeśli w ogóle nie mamy doświadczenia w trekkingu górskim, a w szczególności wysokogórskim, trekking w Alpach, póki co należałoby sobie odpuścić. Do takiego wyjazdu warto się solidnie przygotować. Najlepszym wyjściem będą mniejsze, krótsze i łatwiejsze trasy. Zacznijmy od jednodniowych wypraw w Beskidy, gdzie przecież znajduje się Skrzyczne (1257 m n.p.m.), najwyższy szczyt Beskidów, należący do Korony Gór Polskich. Następnym krokiem może być wyprawy w Tatry, która już pozwoli nam zetknąć się bliżej z turystyką wysokogórską. Tutaj pierwszy raz będziemy mogli zetknąć się z sztucznymi balustradami na urwistych stokach. Tutaj zetkniemy się także z koniecznością korzystania ze specjalistycznego sprzętu górskiego. Często trzeba będzie korzystać z uprzęży, liny, a w sezonie zimowym, także z czekana i raków.

Wyprawy na trekking w Alpach.

Kiedy już nabędziemy odpowiedniego doświadczenia na mniej wymagających, polskich trasach, można będzie rzucić się na wielka wodę i skorzystać z oferty wyprawy na trekking w Alpach. Oczywiście nie ma co od razu rzucać się na zdobywanie czterotysięczników, aczkolwiek niektóre z nich są stosunkowo łatwe do zdobycia. Warto jednak najpierw kilka pierwszych wypraw, spędzić na mniej wymagających trasach. Stopniowo oswajać się z trudami alpejskich tras górskich. Dopiero po kilku taki wyprawach przygotowawczych, można będzie skusić się na poważniejszą wyprawę. Na przykład na zdobycie jednego z czterotysięczników. Może to być chociażby Breithorn o wysokości 4164 m n.p.m., który uznawany jest za jeden ze zdecydowanie najłatwiejszych do zdobycia czterotysięczników Alp. Oczywiście tutaj trzeba będzie już posiadać niezbędny sprzęt alpinistyczne oraz spore umiejętności i doświadczenie. Bez tego, tak wymagający trekking w Alpach, raczej zakończony będzie niepowodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *