Piękny uśmiech to pewność siebie, która ułatwia także kontakty międzyludzkie. Od tego już tylko mały krok do sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Niestety wielu z nas obawia się uśmiechać, ponieważ zęby Polaków pozostawiają wiele do życzenia. Jak donoszą nam rachunki szacunkowe aż 99% populacji naszego kraju ma próchnicę. Nawet zdrowe zęby niekiedy nie prezentują się ładnie ze względu na żółty odcień czy też krzywizny.

Powodem są lata zaniedbań lub względy zdrowotne, a czasami także finansowe. Warto jednak zainwestować w uśmiech, a jeżeli wszystkie zęby są wyleczone, to poprawić ich wygląd może stomatologia estetyczna. O pełnym spektrum zabiegów z tej dziedziny przeczytasz na: stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/.

Na przykład ogromną różnicę w wyglądzie zębów czyni już jedna sesja wybielania. Niestety nie każdy ząb można wybielić. Czasami naturalna kość jest ciemna i trzeba wspomóc się innymi nowoczesnymi metodami. Są to licówki. Na niezbyt doskonałe zęby nakleja się cieniutkie płytki porcelanowe. W ten sposób można zatuszować zarówno niezbyt ładny kolor zębów, jak i też pewne wady w ich ustawieniu czy skorygować zbyt duże przerwy pomiędzy poszczególnymi zębami.

Licówki nie są zbyt kosztowną metodą leczenia a żeby skorygować uśmiech, wystarczy ich tylko kilka, ponieważ stosuje się je jedynie na przednich zębach. W wielu gabinetach istnieje nawet możliwość rozłożenia kosztów takiego zabiegu na raty. Zakładanie licówek jest w zasadzie bezbolesne.

Stomatolog musi jednak nieco zeszlifować jedną powierzchnię zęba, by klej dobrze się trzymał. Jeżeli wszystko jest wykonane w dobrym ,profesjonalnym gabinecie, to jest to inwestycja na wiele lat. Oczywiście z czasem być może trzeba będzie wymienić licówkę, ale przez lata można cieszyć się pięknym i estetycznym wyglądem nawet zębów martwych, które zwykle szybko czernieją po leczeniu i nie prezentują się zbyt dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *