Wśród wielu zabiegów kosmetycznych, coraz większą ostatnio popularność zyskuje odmładzanie skóry laserem frakcyjnym. Zabiegi z jego zastosowaniem staja się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim jednak, trzeba tutaj podkreślić, iż przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego w zabiegach kosmetologicznych, można osiągnąć o wiele więcej, niż tylko efekt odmłodzenia skóry. Jest to bardzo nowoczesna technologia, która pozwala także na usuwanie zmarszczek, redukcję różnorodnych blizn, rozstępów, czy też przebarwień pigmentowych. Jest to jednym słowem bardzo nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie kosmetologii, z którego warto skorzystać, odwiedzając gabinet kosmetyczny.

Jak przebiega odmładzanie skóry z zastosowaniem lasera frakcyjnego?

Sam zabieg, w ramach którego będziemy mogli osiągnąć odmładzanie skóry, będzie stosunkowo prosty i bezbolesny. Co prawda, w jego trakcie, można odczuwać lekki dyskomfort, niemniej jednak nie jest to żaden poważniejszych problem. Przed przystąpieniem do zabiegu nie trzeba będzie stosować żadnego znieczulenia.

W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić skórę odpowiednim zabiegiem oczyszczającym. Następnie, głowicę lasera frakcyjnego, przykłada się do skóry, gdzie po jej uruchomieniu, wprowadzane do skóry są mikrowiązki światła laserowego. Przenikają one przez skórę do poziomu powyżej 1,5 mm. Wspomniane mikrowiązki światła laserowego prowadzą do uszkodzenia konkretnych, wybranych fragmentów naskórka, co pobudza skórę do naturalnego procesu gojenia. Uszkodzone komórki będą systematycznie usuwane z organizmu, natomiast na ich miejscu będą pojawiać się nowe, młode i zdrowe tkanki skóry.

Jest to klasyczne odmładzanie skóry, poprzez wywołanie naturalnego procesu odbudowy zniszczonego naskórka i tkanki skórnej. W tym jednakże przypadku, naturalny proces jest wywołany sztucznie i znacznie przyspieszony. W podobny sposób atakuje się uszkodzone tkanki skóry, zmienione przez blizny, rozstępy, zmarszczki czy też przebarwienia. Wszystko to może zostać skutecznie usunięte, a na miejscu uszkodzonych tkanek pojawią się nowe, zdrowe komórki.

Ile kosztuje zabieg laserem frakcyjnym.

Aby odmładzanie skóry laserem frakcyjnym miało jakikolwiek sens, koniecznością jest przeprowadzenie większej ilości zabiegów. Pojedynczy zabieg to koszt około 150 PLN. W przypadku pojedynczych przebarwień, będzie to w zupełności wystarczające. Niemniej jednak jeśli chcemy osiągnąć lepsze efekty, jeśli chcemy usunąć większe zmiany skórne i ogólnie przeprowadzić odmładzanie skóry, konieczne będzie przeprowadzenie większej ilości zabiegów.

Podsumowanie

Jednym słowem, trzeba tutaj powiedzieć, iż kosmetologicznny laser frakcyjny to bardzo ciekawa technologia kosmetyczna, pozwalająca nam na skuteczne odmładzanie skóry. San zabieg laserem frakcyjnym do najbardziej kosztownych nie należy i w zasadzie, każdy z nas, może sobie bez większych trudności na niego pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *