Obecnie w każdym większym i mniejszym mieście budowane są nowoczesne osiedla, które strzeżone są 24 godziny na dobę, mają swój własny system ogrodzeniowy i zabezpieczeniowy, a administrowanie nieruchomościami wcale nie odbywa się przez spółdzielnie, lecz przez człowieka zatrudnionego na tego rodzaju stanowisku (lub nawet firmę jak Maxus Administracja). W bloku czteropiętrowym może mieszkać około piętnastu rodzin, a każda z nich chce czuć się bezpiecznie, wymaga od zarządcy właściwego dbania o dobra wspólne oraz o bezpieczeństwo w całej nieruchomości.

Obecnie zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymi nie jest już żadną nowością, a taki zarządca zatrudniany przez wspólnotę mieszkaniową ma za zadanie wypełniać sumiennie i solidnie powierzone mu obowiązki. Oczywiście zarządcą nieruchomości nie może zostać każdy, albowiem według istniejącego prawa, osoba pełniąca funkcję zarządcy musi posiadać odpowiednie uprawnienia, skończyć studnia wyższe w kierunku nieruchomości oraz kierunkowe studia podyplomowe. Dodatkowo do posiadania stanowiska zarządcy nieruchomościowego potrzebna jest licencja, którą zdobywa się na podstawie egzaminów państwowych i jest ona ważna tylko pod warunkiem wykonywania zawodu.

Zarządzanie nieruchomościami dla osoby, która ukończyła kierunkowe studia wyższe oraz podyplomowe, z pewnością nie jest niczym skomplikowanym, jednak bez tej wiedzy i praktyki zdobytej na studnia, przypadkowa osoba takiego stanowiska objąć nie może. To właśnie zarządca zatrudnia dozorcę, wynajmuje firmę ochroniarską, dba o tereny zielone wokół zarządzanej nieruchomości oraz wykonuje wiele innych czynności, jakie powierzyła mu wspólnota mieszkaniowa, która go zatrudniła.

Jeżeli myślimy o wprowadzeniu się na nowoczesne osiedle mieszkaniowe, a naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i właściwa ochrona wspólnego mienia, pamiętajmy że podstawowym krokiem po wprowadzeniu się do mieszkania, będzie rozejrzenie się wraz z innymi mieszkańcami za właściwym zarządcą nieruchomościowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *