Wymiana drzwi zewnętrznych niesie za sobą stosunkowo sporo trudności. Przede wszystkim w kwestii ich doboru. Mamy tutaj bardzo szeroki wybór, wobec czego trudno jest o szybką i prawidłowo podjętą decyzję. Warto więc w pierwszej kolejności określić sobie na jakich aspektach drzwi zewnętrznych powinniśmy się skupić, aby mogły one być dobrana jak najbardziej właściwie. Chodzi tutaj przede wszystkim o parametry techniczne, czyli poziom izolacji termicznej i akustycznej. Aczkolwiek nie bez znaczenia będą także zastosowane zabezpieczenia antywłamaniowe. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii prawidłowego doboru drzwi zewnętrznych do naszych domów oraz mieszkań.

Aspekt bezpieczeństwa w zakresie włamania.

Jedną z kwestii najważniejszych, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując nowe drzwi zewnętrzne w Bielsku Białej, jest kwestia zabezpieczeń przeciw włamaniowych. Obecnie montowane drzwi zewnętrzne w domach i mieszkaniach powinny spełniać najnowsze standardy antywłamaniowe, aby zapewnić nam wysoki poziom komfortu i poczucia bezpieczeństwa w swoim własnym domu. Co równie istotne, drzwi antywłamaniowe będą tutaj stanowić podstawę do wykupienia ewentualnego ubezpieczenia od skutków włamań. Jeśli nasze drzwi nie będą owych standardów spełniać, niestety nie ma co liczyć na możliwość wykupienia takiej polisy. Żadna ubezpieczalnia nie zaryzykuje sprzedaży polisy w budynku, który nie stwarza potencjalnym włamywaczom żadnych utrudnień. Dlatego też, na tę właśnie kwestię, powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Jest to bardzo ważne, bowiem dzięki temu będziemy mogli poczuć się w swoich domach rzeczywiście bezpiecznie.

Izolacja termiczna i akustyczna.

Kolejną kwestią, na którą warto tutaj zwrócić uwagę jest poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. Są to dwa bardzo ważne parametry wpływające nie tylko na nasz komfort, ale także na przyszłe koszty eksploatacyjne domu.

  • Izolacja termiczna drzwi zewnętrznych – przekłada się na straty ciepła poprzez ich powierzchnię. Co prawda poprzez drzwi zewnętrzne nie stracimy nigdy tyle energii cieplnej, ile poprzez powierzchnię okien, jednakże zawsze będą to dodatkowe oszczędności, jeśli zastosujemy drzwi o dobrym poziomie izolacji termicznej.
  • Izolacja akustyczna – to parametr przekładający się na poziom naszego komfortu. Tutaj, tak samo jak w przypadku okien powinniśmy zadbać o to, aby drzwi przepuszczały jak najmniej hałasów do wnętrza budynku. Dzięki temu spokój naszego wypoczynku i relaksu nie będzie niczym zakłócany.

Trzeba tutaj więc przyznać, iż wybór drzwi zewnętrznych do naszego domu nie jest zadaniem takim prostym, jakby się to mogło pozornie wydawać. Trzeba zwrócić uwagę na cały szereg szczegółów, aby drzwi spełniały konkretne wymagania, oraz aby nie narażały nas na dodatkowe, zupełnie niepotrzebne koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *