Kraków to chętnie odwiedzane przez turystów miasto o każdej porze roku. Znaleźć można tam liczne atrakcje dla osób w każdym wieku. Na nudę z pewnością nie będą narzekały dzieci oraz młodzież. Najpopularniejsze atrakcje grupowe dla turystów w Krakowie to między innymi gry miejskie, escape room, paintball i strzelnica. Dla młodzieży niewątpliwą atrakcją będą go-karty i quady.

Bilety wstępu warto zakupić szybciej, za pośrednictwem internetu, gdyż później ich cena może znacząco wzrosnąć. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z portali internetowych oferujących wejściówki w bardzo atrakcyjnych cenach. Na niższe ceny biletów mogą liczyć rodzice małych dzieci i zorganizowane grupy turystów. Co więcej, zagraniczny turyści łatwo wyszukają tego rodzaju atrakcje w Interencie, szukajć przykładowo „fun things to do in Krakow„.

Ponadto, w mieście znajduje się wiele muzeów i zabytków, które warto zobaczyć. Będąc w Krakowie obowiązkowo należy odwiedzić Rynek Główny, Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice czy też Kopalnie Soli w Wieliczce. Wiele osób, które odwiedzają Kraków w czasie zwiedzania korzysta z usług profesjonalnego przewodnika, który ciekawie opowiada historie każdego miejsca i podpowiada, jakie miejsca warto odwiedzić. Wiele miejsc oferuje turystom bezpłatny wstęp o każdej porze dnia. Przed wyjazdem warto spróbować również regionalnych dań i odwiedzić najpopularniejsze kawiarnie.

Wybierając się do Krakowa warto z dużym wyprzedzeniem zarezerwować nocleg, gdyż obiekty w centrum miasta są bardzo oblegane przez turystów. Do wyboru są między innymi hotele, pensjonaty oraz apartamenty. Ceny noclegów mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za osobę w zależności od wybranego miejsca. Wpływ na cenę mają również dodatkowe usługi, na przykład wyżywienie.

Wybierając się w podróż z małym dzieckiem warto zorientować się czy dany obiekt dysponuje akcesoriami dla niemowląt, na przykład łóżeczkami turystycznymi, krzesełkami do karmienia, stolikami do przewijania bądź wanienkami. Turyści, którzy zabierają ze sobą pupila najczęściej muszą wnieść za niego dodatkową opłatę w hotelu. Jest to koszt kilkudziesięciu złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *