Ochrona przed zbytnim nagrzaniem się domu jest bardzo ważna. W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości do zastosowania.


Bardzo popularnym produktem są markizy solarne. Chronią przed słońcem, a co za tym idzie wzrostem temperatury w pomieszczeniu. Nie wymagają użycia energii elektrycznej, ponieważ zasilane są promieniami słonecznymi. Najpopularniejszym są markizy zewnętrzne montowane do fasady budynków lub bezpośrednio do ramy okien. Montowane do górnej fasady budynku nadają się idealnie na tarasy i balkony w celu zacienienia tego miejsca. Niestety, nie posiadają one aż tylu zastosowań jak te montowane do ramy, które sprawdzają się w każdym pomieszczeniu.

wall-349711_960_720Dzięki nim zmniejsza się emisja dwutlenku węgla do atmosfery, a co za tym idzie dbamy o ekologię. Nadal możemy się cieszyć dopływem naturalnego światła, co uniemożliwiają rolety zewnętrzne. W pomieszczeniach z markizami nie ma konieczności włączania dodatkowego oświetlenie w ciągu dnia. Często wykonane są z przezroczystej tkaniny. Dzięki czemu możemy się cieszyć widokiem za oknem.

Markizy chronią również pomieszczenia przed szkodliwymi promieniami UV. Dodatkowo niektóre egzemplarze pełnią funkcję moskitiery i chronią przed niechcianymi owadami. Niechcianym zmarszczkom i owadom mówią stanowcze NIE.

Oczywiście dla użytkowników poddaszy istnieją markizy dachowe idealnie nadające się do okien dachowych. Zasada działania jest taka sama jak dla wszystkich markiz, więc nadal możemy się cieszyć przyjemną temperaturą w pomieszczeniu pomimo skwaru na zewnątrz.

Więcej na: http://dodatki.velset.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *