W ostatnim czasie coraz większa popularność zyskują wszelkiego rodzaju materiały syntetyczne, które w wielu kwestiach są w stanie nawet przewyższać materiały naturalne. Podobnie rzecz ma się w przypadku materiałów kamiennych takich jak granit czy też marmur oraz konglomeratu, powstałego na bazie kruszywa tychże kamieni. Okazuje się, iż na przykład zlewozmywaki czy też blaty kuchenne z konglomeratu są nieco przystępniejsze cenowo, a jednocześnie charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, dzięki czemu jest to perfekcyjna wręcz alternatywa, dla wszystkich tych, dla których naturalny granit czy też marmur, stanowi jednak rozwiązanie zbyt kosztowne.

Produkcja zlewozmywaków oraz blatów konglomeratowych.

Przede wszystkim, aby uświadomić się skąd bierze się przystępniejsza cena blatów i zlewozmywaków z konglomeratu, warto poznać nieco bliżej cały proces produkcyjny. Otóż w przeciwieństwie do produktu z naturalnego kamienia, nikt tutaj nic nie tnie i nie wykuwa, aby uformować blat kuchenny. Tutaj przygotowywana jest odpowiedniej jakości masa, która następnie wlewana jest do formy, gdzie kształtowane są zlewozmywaki oraz blaty kuchenne. W skład masy wchodzi przede wszystkim żywica poliestrowa (z dodatkiem kobaltu, jako podstawowego składnika reakcji chemicznej), wypełniacze wapienne oraz kruszywo kamienne (granitowe oraz marmurowe). Do tak przygotowanej masy następnie dodawana jest odpowiednio dobrana ilość nadtlenku, czyli podstawowego składnika reakcji utwardzania termicznego, po czym w krótkim czasie powinna ona być wlana do formy. W ciągu następnych minut, kiedy masa jest dokładnie rozprowadzona po wnętrzu formy, zaczyna zachodzić reakcja utwardzania, w czasie której ma miejsce także kurcz materiału, czuli fizyczny produkt będzie nieco mniejszy od samej formy. Potem wystarczy już tylko rozformować gotowy produkt i ewentualnie lekko oszlifować, aby można było używać zlewozmywaka czy też blatu konglomeratowego.

Zalety zastosowania konglomeratu.

Okazuje się także, iż na przykład blaty konglomeratowe charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Przede wszystkim jest to materiał wyjątkowo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Bardzo trudno jest stłuc nawet stosunkowo cienkie płyty z konglomeratu, toteż można powiedzieć, iż jest to doskonały wręcz materiał na wykonywanie wszelkiego rodzaju elementów ozdobnych do wnętrza mieszkań. Wykonywane z niego są nie tylko wspomniane blaty i zlewozmywaki, ale także wszelkiego rodzaju podstawki, doniczki, parapety okienne, i wiele innych. Generalnie jest to idealna alternatywa dla wszystkich którzy chcieliby w domu mieć namiastkę naturalnego kamienia, w przystępniejszych cenach. Co najważniejsze zaś, to wyroby z konglomeratu mogą być bardzo łudząco podobne do wyrobów z naturalnych kamieni, w zależności od sposobu przygotowania mieszanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *