Ceny mieszkań w Krakowie, w tym wielkim mieście, są naprawdę mocno zróżnicowane. Wszystko zależy od miejsca położenia no i stanu. Wiadomo że mieszkania położone w centrum będą najdroższe. Niezależnie jaki byłby ich stan będą zawsze jednymi z najdroższych mieszkań. Nie ma się czemu dziwić skoro w centrum do wszystkiego blisko. Wszystko zależy od zasobów naszego portfela i od tego w jakim stanie ma być to mieszkanie.

Kraków jest jednym z największych miast. Była stolica Polski, wspaniale rozwinięte miasto na południu Polski. Ma wiele pięknych zabytków i ogólnie to fantastyczne miasto. Jest bardzo rozwinięte pod względem przemysłu. Oczywiście to wszystko dzieje się na uboczach miasta. Centrum jest natomiast bardzo zakorkowane i drogie. Żyje się tam głównie z turystyki. Mieszkania czy to w bloku czy jedno rodzinne są tam bardzo drogie ale i piękne. W zależności od gustu mieszkania można sobie wynająć albo kupić na stałe. Jest to zależne od naszego portfela.

Wiadomo że opłaty i tak co miesiąc będą przychodziły, bo zużywamy wodę itp. Jednak cena głównie zależy od położenia. Im bliżej centrum tym cena wyższa. W samym centrum nawet mieszkania małe mogą mieć takie ceny jak mieszkania dwa razy większe na obrzeżach Krakowa. Centrum to wiadomo, wszędzie blisko, centralny punkt. Domy można kupić do remontu i samemu się tym zająć. Tworzyć je na własną wyobraźnię, lub kupić gotowy domek. Wtedy pozostaje nam tylko wnieść swoje pakunki. Należy pamiętać że życie w Krakowie do lekkich nie należy. Chodź mamy piękne zabytki i krajobraz to miasto to należy do zakorkowanych dość często. Ponadto w sezonie turystycznym, życie nas kosztuje drugie tyle.

Mieszkania w Krakowie możemy kupować, wynająć lub zamówić sobie miejsce w nowo powstałym bloku. Ceny? Nieraz przyprawiają o ból głowy. Weźmy taki przykład. Mieszkanie na ulicy Ogrodniczej, mające 54 metry kwadratowe, 3 pokoje kosztuje aż 340 tysięcy złotych. Nie ma co ukrywać, że tanio nie jest, porównując przestrzeń do ceny. Jednak mieści się prawie w samym centrum. I tutaj właśnie widać tą zależność. Podane jako przykład mieszkanie znajdziemy w ofercie SM Salwator na www.salwator.com.pl.

Niestety, aby żyć w Krakowie musimy spodziewać się wielu rzeczy i przemyśleć kilka aspektów. Podstawowa rzecz to czy stać nas będzie tam na życie. Drugi aspekt to gdzie i jak mamy kupić mieszkanie w tym dużym mieście. Pamiętaj że ceny mieszkań w Krakowie są bardzo zróżnicowane i wszystko zależy od naszych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *