Z roku na rok rachunki za energię elektryczną przychodzą do nas na coraz wyższe kwoty. Jest jednak sposób, aby je znacznie obniżyć lub nawet dostawać prąd za darmo. Jak? Odpowiedzią są nowoczesne technologie związane z fotowoltaiką.

Kiedy zrobimy audyt energetyczny może się okazać, że mamy w domu przedmioty, które pobierają więcej energii elektrycznej niż zasugerował to producent lub też są na tyle stare, że nie odpowiadają aktualnym normom energetycznym. Można takie sprzęty wymienić na nowe, aby zużywać mniej energii, ale to również będzie spory wydatek, gdy musimy zmienić całe AGD lub RTV. Jednak jeśli już postanowimy zainwestować w celu obniżenia rachunków za prąd warto zainteresować się sposobem taniego pozyskiwania energii elektrycznej dla domu – alternatywy dla firm energetycznych.

Jedną z takich opcji jest założenie własnej farmy fotowoltaicznej. Obecnie można skorzystać z państwowego programu dofinansowania do inwestycji w energię odnawialną i dostać aż 40 % dofinansowania do zakupu paneli fotowoltaicznych biorąc kredyt na 1 procent w BOŚ Banku. W ten sposób sporo oszczędzimy na takiej inwestycji. A co z tego będziemy mieli?

Przed zakupem instalacji fotowoltaicznej warto zwrócić się do fachowca o wyliczenia ile paneli będzie potrzebnych dla naszego domu, aby produkowały one wystarczająco dużo energii do pokrycia zapotrzebowania domu i jego mieszkańców. Koszt inwestycji to co najmniej 10 000 złotych, dlatego też warto dobrze sprawdzić czy kupić jeden panel więcej czy mniej. Zwłaszcza, że możemy dostać aż 40 % dofinansowania.

Prąd wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne można zużyć w obrębie gospodarstwa domowego lub gdy będziemy mieli nadwyżkę odsprzedać ją do sieci. Dzięki czemu nie tylko dostaniemy zerowy rachunek za prąd, ale jeszcze na tym zarobimy parę złotych.

Więcej informacji na: www.gsenergia.pl/8/swiadectwo_energetyczne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *