Amatorzy ogrodnictwa bardzo często poszukują najlepszych rozwiązań dla swoich roślin. Jest tak nie tylko z podłożem, ale także z donicami, które w obecnych czasach mogą być wykonywane z bardzo różnych materiałów. Bez względu na to z jakiego materiału wykonana jest donica można ją kupić w najróżniejszych kształtach.
Donice ze stali nierdzewnej mogą być wykorzystywane wewnątrz domu, ale także świetnie nadają się na zewnątrz. Charakteryzuje je twardość i odporność na zmienne warunki pogodowe. Bardzo często możemy się spotkać z możliwością wygrawerowania czegoś laserem na takiej donicy. Donice ze stali świetnie sprawdzą się w kompozycji z drewnem.

Donice betonowe (http://www.komserwis.pl/pl/produkty/donice.html) są przeznaczone raczej na zewnątrz. Z uwagi na materiał, z którego zostały wykonane idealnie nadają się do parków i na ulice miast, ponieważ beton jest odporny na warunki pogodowe, a także wandalizm ludzi.

Donice z polimerobetonu są najbardziej wytrzymałe ze wszystkich wymienionych. Wykonuje się je w sposób najbardziej nowoczesny. Coraz częściej można zauważyć, że donice polimerobetonowe zastępują w miastach donice betonowe. Wszystko przez to, że są bardzo wytrzymałe i nie ulegają zniszczeniom tak szybko.

Jak widać, każdy z wyżej wymienionych rodzajów donic nadaje się na zewnątrz, ale tylko donice ze stali można ustawić w środku domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *