Dla osób, które nie są zainteresowane tematem medycyny naturalnej, hasła „lecznicze nasiona konopi” lub „olejek z konopi” brzmi co najmniej podejrzanie. Nic bardziej mylnego, bowiem jak wykazują badania, ich działanie jest niezwykle dobroczynne dla naszego organizmu. Z konopi przygotowuje się wiele dobroczynnych preparatów, które pomagają nam w zachowaniu pięknego wyglądu lub dobrego stanu zdrowia. Takie produkty są w pełni legalne, dlatego można się z nimi spotkać na półkach wielu sklepów kosmetycznych lub podczas robienia zakupów internetowych.

Najważniejsze właściwości

Niezależnie czy jesteśmy przeciwnikami leczniczej marihuany, musimy przyznać jedno – jej właściwości są bardzo korzystne dla naszego zdrowia. O tym wiedzieli już mieszkańcy Chin i Indii na dwa tysiące lat przed naszą erą. Obecnie, marihuana lecznicza została dopuszczona jako lek dla chorych na raka w USA. Tamtejsze badania wykazują, że palenie jointów pozwala na powstrzymanie skutków ubocznych chemioterapii u 1/4 pacjentów. Konopie medyczne to lekarstwo niezwykle przydatne dla wszystkich, którzy chorują na stwardnienie rozsiane. Pozwalają bowiem na zmniejszenie stopnia odczuwalności specyficznych bólów jakie towarzyszą tejże chorobie.

Działanie konopi posiada również pozytywne skutki w przypadku takich schorzeń jak glejak mózgu czy cukrzyca. Na świecie prowadzone są badania odnośnie tego, jak marihuana wpływa na poziom zmniejszania miażdżycy. Choć naukowcy spierają się w kwestii działania marihuany – jedni wspominają o jej niezbitych korzystnych właściwościach, podczas gdy inni kategorycznie zaprzeczają – to możemy mieć pewność, że jest to „lek” w stu procentach naturalny. Nie da się tego natomiast powiedzieć o wielu innych specyfikach jakie legalnie możemy otrzymać w każdej odwiedzanej przez nas aptece.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *