Wiele domów budowanych jest za skośnymi dachami i poddasza w nich są od początku traktowane jako przestrzeń użytkowa o różnym zastosowaniu zależnie od potrzeb rodziny. Czasami przestrzeń poddasza początkowo jest nieużytkowa ale po kilku latach mieszkańcy odczuwają potrzebę powiększenia swojej przestrzeni mieszkalnej i postanawiają zaadoptować strych do różnych celów.

Bywa że w większych domach można wygospodarować nowe niewielkie mieszkanko na poddaszu lub pokój sportowy albo muzyczny. Jest wiele sposobów i możliwości adaptacji strychu i trzeba podejść do tematu od strony budowlanej i wybrać z produktów dostępnych na rynku te, które najlepiej spełnią się w danej przestrzeni. Ważne jest aby odpowiednio wybrać schody strychowe – powinny być stabilne i wygodne a przez to bezpieczne. Często nie można wygospodarować zbyt wiele miejsca na takie schody i trzeba zdecydować czy mają to być schody stacjonarne czy typowo strychowe rozkładane.

architecture-1850092_960_720Schody stacjonarne Fakro dobrze sprawdzą się w tej sytuacji. Mogą one być zastosowane w pomieszczeniu o maksymalnej wysokości 290 cm a ich szerokość zewnętrzna wynosi 65 cm. Schody takie, noszące nazwę młynarskie, wykonane są z litego drewna świerkowego. Ich proste stopnie i odpowiednio dobrany kąt pochylenia drabiny gwarantują komfortowe użytkowanie. Można dokupić do nich poręcz poprawiającą bezpieczeństwo użytkowania, którą można, zależnie od potrzeby zamontować po prawej lub lewej stronie schodów.

Jeżeli brakuje ci miejsca na schody stacjonarne można wybrać schody strychowe składane. Schody strychowe Kronmat bardzo dobrze sprawdzą się w takiej sytuacji. Szeroki asortyment schodów firma ta oferuje pod marką OptiStep i można wybrać między schodami wyposażonymi w drabinki drewniane segmentowe i oraz metalowe nożycowe. Zapewniają one możliwość łatwego i bezpiecznego wejścia na strych lub poddasze a po złożeniu chowają się w stropie nie zajmując miejsca w pomieszczeniu. Funkcjonalne i bezpieczne schody wykonane z wysokiej jakości materiałów łączą wysoką trwałość i optymalną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *