Przeprowadzka do nowego domu to często skomplikowane przedsięwzięcie wymagające odpowiedniego przygotowania i pomocy fachowców od przeprowadzek. Goniący nas czas, ilość transportowanego wyposażenia, a często także jego gabaryty powodują, że nie sposób jest taką przeprowadzkę zorganizować dzień po dniu.
Przygotowanie się do przeprowadzki domu

Aby sama przeprowadzka przebiegła bez większego stresu, trzeba się do niej w odpowiedni sposób przygotować. Pierwszą ważną sprawą jest uzgodnienie terminu zamówienia usług fachowców od przeprowadzki domów oraz podjęcie decyzji o dniach, w których planuje się wolne od pracy. Proces przeprowadzania domu się może bowiem potrwać nawet kilka dni, ze względu na fakt, że nie tylko trzeba spakować i przetransportować meble i sprzęty, które znajdowały się w starym domu, ale także rozpakować je i poustawiać w pomieszczeniach nowego domu. Jeśli chodzi o firmę, która będzie pomagała nam w przeprowadzce, należy zwrócić uwagę zarówno na opinie na jej temat (przeprowadzki domów możesz zamówić – tutaj), jak i na to, czy posiada ona ubezpieczenie w razie zniszczenia mebli i innych elementów wyposażenia w trakcie transportu oraz czy zawiera ona umowę o usługi transportowe z klientami, w której określa wstępną wycenę przeprowadzki. Spełnienie tych dwóch warunków powoduje, że takiej firmie warto jest zaufać.

przeprowadzki domów
przeprowadzki domów

Do przeprowadzki domu należy zacząć przygotowywać się już kilka tygodni wcześniej. Najlepiej takie przygotowania jest czynić w dni wolne od pracy, czyli w weekendy. Pierwszą kluczową sprawą jest zrobienie porządków i wyrzucenie na śmietnik rzeczy, które nie będą już nam potrzebne. Dzięki temu sam proces przeprowadzki będzie trwał krócej. Oprócz tego do transportowania mniejszych rzeczy, jak chociażby ubrania, książki, czy drobne sprzęty domowe, warto jest przygotować pojemniki dostępne w domu (kosze czy walizki), kartony i pudełka (które warto jest opisać, np. „ubrania”, „łazienka”, „pamiątki”, „dokumenty”, „naczynia”) oraz duże foliowe worki.

Jak powinna przebiegać sama przeprowadzka domu?

Jeśli chodzi o sam proces przeprowadzania się, bardzo ważną rzeczą jest zabezpieczenie sprzętów na czas transportu. W przypadku dużych sprzętów AGD i mebli doskonałym pomysłem może być owinięcie ich folią, a jeśli chodzi o zabezpieczenie mniejszych elementów wyposażenia, które mogłyby ulec uszkodzeniu – zastosowanie folii bąbelkowej lub starych ręczników. Bardzo ważne jest także utorowanie drogi do tego, by łatwo można było wynosić sprzęty ze starego domu. Warto jest zastosować zasadę wynoszenia wyposażenia od ogółu do szczegółu, czyli od rzeczy największych do tych, które umieszczono w małych pojemnikach lub kartonach. Dzięki temu, firma przeprowadzkowa zdąży przetransportować do nowego domu najcięższe sprzęty, zanim skończy się zarezerwowany dla nas czas.

Źródło: ProMove Przeprowadzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *